HipHopStage - Internetové Hip Hop rádio a Hip Hop magazín5 rapperů, kteří mají údajně na svědomí vraždu

5 rapperů, kteří mají údajně na svědomí vraždu
Autor:Mia
Datum: 06.01.2016
sdílej

Téma smrti je asi jedno z nejčastějších témat, se kterými se v rapu setkáváme. Tím spíš v tom americkém. A jde hlavně o smrt v podobě vraždy, takže ptát se na to, kdo ze zaoceánských rapperů má nějakou zkušenost se smrtí není úplně od věci..

Otázkou ovšem je, kdo a kolik z nich má či může mít osobní zkušenost s vraždou. Slýcháváme často vychloubavá slova o tom, kolik lidí kdo zabil a kdo je proto velkej gangsta a kolik na tom vydělal nebo případně prodělal. Těžko s jistotou tvrdit, kdo se skutečně jen vychloubá, nebo kdo mluví o vlastní tvrdé zkušenosti. Magazín blkdmnds.com prináší ovšem zajímavý shrnutí těch "umělců", kteří byli právě v souvislosti s vraždou vyšetřováni.

Snoop Dogg

Pro začátek jméno hned docela zvučné, což leckomu asi zvedne obočí vzhůru. Ano, Snoop Dogg měl v minulosti oplejtačky se zákonem právě v souvislosti s vraždou, ačkoli nakonec byl shledán nevinným a jeho jednání mělo údajně proběhnout v sebeobraně. Vše se týkalo vraždy člena konkurenčního gangu, Philipa Woldemariama, který byl jak jinak zastřelen.

Gucci Mane

Tento plodný rapper byl obviněn ze zabití svého přítele Pookie Loca. V celé záležitosti figurovalo ještě jedno známé jméno, a to  Young Jeezy, který měl údajně Pookieho navést k okradení Gucciho. Ten ovšem, náležitě vybaven, řešil situaci po svém a během přestřelky byl zmíněný Pookie Loc zavražděn. Gucci vše uhrál na sebeobranu, ve své hudbě se ovšem o celé záležitosti nezapomněl několikrát zmínit a po nadcházející roky se tak mohl pochlubit opravdu tvrďáckou zkušeností. K indcidentu z roku 2005 se ve svý tvorbě vrátil i Young Jeezy, ve tracku "Forgive Me" z desky "Church In These Streets" doslova uvádí: "Rest in peace to Pookie Loc blame it on me never snitching / Lord knows I ain’t send the homie on no dummy mission." Nutno dodat, že kriminálu se Gucci přesto nevyhnul, za nedovolené ozbrojování si např. aktuálně odpykává trest ve věznici v Indianě, kde by měl pobejt až do března roku 2016. V jeho hudebních aktivitách mu to ale nijak nebrání.

C-Murder

Rapper C-Murder - bratr Percy "Master P" Millera, strýc Lil 'Romea a bratranec producenta Mo B. Dicka - patří k těm, kteří si v současné době trest za vraždu skutečně odpykávají, a to rovnou doživotní. Tedy k těm, kteří z tohoto činu byli skutečně usvědčeni. V jeho případě šlo o spáchání vraždy druhého stupně, při které byl v roce 2002 v nočním klubu v Luisianě usmrcen 16letý fanoušek Steve Thomas. V nedávné době bylo možné se na síti setkat s poplašnými zprávami o rapperově smrti, ty však byly následně prohlášeny za hoax. Jestli se to tak dá říct, C-Murderovi se prý vede dobře a těší se pevnému zdraví.

Max B

Max B byl zatčen za plánování a spáchání loupeže, únosu a vraždy v roce 2006. V roce 2009 byl pak odsouzen k 75 letům vězení, nevzdává to ale a nadále usiluje o odvolání k vyššímu soudu a trvá na své nevině. Nárok na podmínečné propuštění může rapper uplatnit nejdříve v roce 2042.

ILOVEMAKONNEN

Šestadvacetiletý Makonnen Sheran je známý asi hlavně pro hit "Tuesday" na featu s Drakem z roku 2014. Ovšem o pár let dříve, v červnu roku 2007, kdy bylo Makonnenovi teprve 18 let, došlo k nešťastnému indcidentu, během nějž byl zabit jeden z jeho mladších kamarádů. Makonnen byl následně s vraždou spojován, což vygradovalo až v hrozbu v podobě 25 let vězení. Než byl případ vyřešen, strávil více než dva roky v domácím vězení. Makonnen vždy tvrdil, že šlo o nehodu, což se snažil protlačit do všemožných médií a čemuž zřejmě uvěřil i soud. K vraždě došlo v autě, po hádce, kdy Makonnenův přítel vytasil zbraň, ten se snažil ji strhnout, přitom však kámoše našťastně postřelil do hlavy. Ten byl na místě mrtev. Zajímavostí je, že když se podíváte na Makonnenův profil na Wiki, najdete tam zmínku o inspiraci tvorbou Young Jeezyho a Gucci Mane. Ironické že.

 

KOMENTÁŘE

Zde vložte komentář k článku: 5 rapperů, kteří mají údajně na svědomí vraždu


Pro přidání komentáře k tomuto článku musíte být přihlášen. Přihlásit se můžete pomocí horní lišty anebo přes Facebook. V případě, že na HipHopStage.cz nemáte účet, doporučjeme provést registraci.

Zatím nebyl vložen žádný komentář, buďte mezi prvními a přidejte názor k tomuto článku!
Aktuální články

Film The Land se chystá do kin. Podívejte se, co ještě nabízí jehou soundtrack!

Film The Land se chystá do kin. Podívejte se, co ještě nabízí jehou soundtrack!

Na našich stránkách již několikrát zmiňovaný snímek se už pomalu ale jistě chystá do amerických kin. Jeho den D nastane 29. července a tak je nejvyšší čas si připomenout a v lepším případě i poslechnout něco...

Game a Snoop Dogg vyzývají k míru gangů

Game a Snoop Dogg vyzývají k míru gangů

Game a Snoop Dogg pokračují v plnění svého velkého úkolu. Rozhodli se totiž, že udělají všechno proto, aby se americké ulice staly bezpečnější a mezi roky znepřátelenými gangy nastal mír. A jak v tomto úkolu...

Gucci Mane nemůže spát, má toho spoustu na srdci!

Gucci Mane nemůže spát, má toho spoustu na srdci!

No při tom, v jaké společnosti se Gucci Mane v novým klipu nachází, se mu snad ani nikdo nemůže divit. Podívejte se, co novýho Gucci Mane nabízí ke své avizované deska, která bude první po 5 letech...

Nejčtenější články
Poslední komentáře k článkům

Soundtrack k dokumentární sérii Streets Of Compton od The Game je hotov!

Tady, na našich stránkách je možné prostřednictvím přehrávače Spotify slyšet snippety, přímo na Spotify je možný slyšet víc, jak sám přehrávač také upozorní ;)

Napsal: mia 11. 07. 2016 8:22

Soundtrack k dokumentární sérii Streets Of Compton od The Game je hotov!

Ale to nejsou snippety, stačí se zadarmo přihlásit a je tam celej sondtrack, asi nemáte Spotify, když nevíte jak funguje ..

Napsal: Cerel 20. 06. 2016 9:56

9th Wonder se dělí o nové hudby. A je to teprve začátek!

Nové hudby? opravdu v množném čísle?

Napsal: Cerel 31. 05. 2016 12:16