HipHopStage - Internetové hip hop rádio

Kontakt | Reklama | Sleduj nás: HipHopStage on Facebook HipHopStage on Twitter HipHopStage RSS Feed
Navigátor: HipHopStage / DJ Box / Dj BOX srovnáná sluchátka Beats By Dr.Dre, Senheisser a AIAIAI

Dj BOX srovnáná sluchátka Beats By Dr.Dre, Senheisser a AIAIAI

Štítky:

Autor: DJ Australan
Rubrika: DJ Box
Přečteno: 4,508 x
Datum: 29.05.2012
Hodnocení čtenáře:
Nahlásit závadu
Pošli známému
Vytiskni
Nahlásit závadu v článku:
[X]
Našli jste nefunkční videoklip? Nelze stáhnout singl z přehrávače? Odkaz v článků ke stažení mixtapu není platný? Nahlašte chybu v článku a pomozte nám tak zlepšit aktuálnost obsahu!
Doporučit článek známému:
[X]
Jméno:
E-mail:
Komu:

Dnešní článek bude zaměřen na hardware. Budu konkrétně srovnávat sluchátka, které jsem měl v poslední době šanci vyzkoušet a porovnat je se svými sluchátky. Na co jsem přišel?...

Dj BOX srovnáná sluchátka Beats By Dr.Dre, Senheisser a AIAIAI

Kolem sluchátek najde člověk milion blogů, všelijakých příspěvků, postřehů a komentářů, protože každý slyšíme trošku jinak. Píšu tedy svůj názor a moje postřehy nemusí být stejné jako vaše. Rád bych se tímto pokusil odkrýt pozitiva a nedostatky sluchátek na našem trhu. Ceny sluchátek v této recenzi se pohybují od 4000 do 5000Kč, a měla by splňovat potřeby každého djeje :)

První sluchátka, která bych chtěl zmínit jsou TMA-1 od značky AIAIAI. Jsou to nová sluchátka, která si na trhu snaží udělat dobré jméno a je kolem nich docela velký rozruch, co tak pozoruji na internetu. Ve vývoji těchto sluchátek pomohli umělci jako A-trak, Boys Noize, MSTRKRFT atd. Podívejme se tedy na technické specifikace:

AIAIAI TMA-1

Dynamická, uzavřená sluchátka
Impedance: 32±15% Ohm
Frekvenční rozsah: 20 – 20 000Hz
Zkreslení: <0.3%Citlivost: 110±3dB

Hmotnost bez kabelu: 190 g

Plusy

- Ohebná konstrukce a dojem, že jsou z jednoho kusu, snesou horší zacházení
- Váha 190g
 - Mnoho věcí se dá vyměnit uživatelem (kabel, polstrování)

- Výborné odzvučnění

- Zatočený kabel

- Odpojitelný jack kabel

Mínusy
- Dojem plochého a neúplného zvuku

Jak jsem již zmínil v pozitivech, tak tyto sluchátka mají možnost připojení jakéhokoliv 3,5mm jacku, což zvyšuje jejich praktičnost. Někdy se prostě stane, že člověk nemyslí na délku kabelu a vytrhne sluchátka z mixu, což se rovná přetržení kabelu a člověk s normálními sluchátky by tak musí zavítat do servisu. Zde tato nepříjemnost odpadá. Vyměníte a hrajete dál :) Velké plus mají sluchátka v tom, že jsou, dá se říci, z jednoho kusu a z měkčího plastu, který je ohebný. Pro odposlouchávání na rameni výborná věc, protože se človek nemusí bát, že sluchátka zlomí. Jediný rozdíl, který cítím je v reprodukovaném zvuku. TMA-1 sluchátka mají citlivost 30ohmů a z mého poslechu jsem tento rozdíl na kvalitě zvuku trochu cítil - zvuk nebyl tak čistý jako například na Senheisserech HD-25. Vyváženost zvuku (tedy basů, středů a výšek) byla více do basů, což mě osobně moc nevyhovuje, protože v klubu je basů až dost a odposlouchávání je pak složitější. Co se týče designu, přijdou mi sluchátka hodně podobná Senheisserům a jsou hodně lehká. Váha sluchátek je 190g, což je při dlouhodobém poslechu určitě příjemné.


Druhá sluchátka, o kterých bych se chtěl dnes zmínit, jsou Beats by Dre. Okolo těchto sluchátek nastal hodně velkej poprask. Už jenom jméno Dr. Dre s lidmi udělá hodně a také hvězdy showbusinessu si je kvůli jejich stylovému designu vzali za své jako módní doplněk. Velké basy jsou jedním z reklamních taháků. Cena je, si myslím (v porovnání s konkurencí), trošku přestřelená na to jak jsou sluchátka zpracovaná. Podívejme se tedy pod kapotu těchto sluchátek:

MONSTER BEATS BY DR.DRE SOLO HD

Dynamická, uzavřená sluchátka
Impedance: N/A
Frekvenční rozsah: N/A
Zkreslení: N/A
Citlivost: N/A

Hmotnost bez kabelu: 185g

Plusy

- Odolný a pevný plastový design
- Skládací
 - lehká sluchátka (185g)

Mínusy

- Nezveřejněný seznam specifikací (člověk vlastně neví, co v sobě sluchátka mají)

- Nezatočený kabel

- Dojem křehkosti

- Odposlouchávání na rameni je obtížnější než u ostatních jmenovaných sluchátek

- Přebasovanost

Pro uživatele, který ocení důrazné basy při cestě do práce jsou tyto sluchátka parádní a také vypadají dobře – design je opravdu moderní a když člověk srovná TMA-1 s Dre sluchátky, tak si může říci, že TMA-1 jsou celkem retro. Mě to ale osobně vůbec nevadí a docela se mi líbí retro styl. Samozřejmě je tohle čistě o vkusu každýhp člověka :) Co se týče zvukové stránky jsou sluchátka hodně podobná zvukovými vlastnostmi AIAIAI TMA-1 s jediným rozdílem – zdála se mi přebasovaná. Tato sluchátka bych spíše vložil do kategorie "poslech na ulici", než aby je někdo používal k djingu. Nicméně, najde se mnoho uživatelů, kteří je používají právě k němu a chválí si je. Osobně bych se bál, že je hodně rychle rozbiju – pocit křehkosti a strach, že je hned poškrábu mému dojmu moc nepřidávají. Nerad si totiž během hraní přidělávám starosti :)



Třetí a poslední sluchátka, o kterých se zde budu zmiňovat jsou Senheisser HD-25. Na hudební scéně jsou už hodně dlouho a objevují se např. na hlavách hlasatelů různých televizních přenosů atd. Jsou hodně využívána a většinou jsou lidmi v hudební branži považována za jasnou volbu číslo 1. Fakt je ten, že když si poprvé tyto sluchátka nasadíte, tak od nich nečekáte nic extra kvůli svému designu, ale v tomto případě zdání opravdu klame :)

SENHEISSER HD 25 MKII

Dynamická, uzavřená sluchátka
Impedance: 70 Ohm
Frekvenční rozsah: 16 – 22 000Hz
Zkreslení: <0.3% 
Citlivost: 120dB
Hmotnost bez kabelu: 140g


Plusy

- Plastová konstrukce, která vydrží i drsnější zacházení

- Excelentní zvuk
- Ocelový kabel
- Dokonalé odzvučnění od okolního světa

- Váha je opravdu malá (140g)

Mínusy

- Nezatočený kabel (pro dj účely)

Tato sluchátka bych považoval za takový Mercedes mezi sluchátky. Jejich technické vlastnosti mluví za vše. Kvalita zpracování je cítit z reprodukovaného zvuku – naprosto čistý a nezkreslený. Osobně mám tato sluchátka nejraději už kvůli jejich designu a váze – 140g je opravdu málo a prakticky je na sobě při celovečerním hraní ani necítíte. Jako jediný nedostatek bych zde uvedl jejich kabel. Nemyslím použitý materiál (kdo by se zlobil na ocelový kabel, který vydrží opravdu hodně), ale to, že není zatočený a má délku pouze 1,5m. Pro některé  je to délka dostačující, pro některé nikoliv. Tento nedostatek se dá řešit dokoupením zatočené verze kabelu, ale je to celkem drahá záležitost. Jinak bych asi Senheisserům nic víc nemohl vytknout.

Toto je tedy vše ohledně sluchátek. Budeme rádi, když nám sdělíte váš názor nebo která sluchátka jsou vaším favoritem? Komentáře vkládejte pod tento článek.

V dalším článku se budeme bavit o soutěži DMC, což je nejprestižnější Djská soutěž na světě a národní kolo CZ/SK se bude konat dne 16.6 v PM klubu v praze. Takže vás tam všechny zveme a vidíme se tam.

Dj Australan



Zalíbil se ti tento článek? Během chvíle na něj můžeš odkazovat! Stačí zkopírovat kód a vložit ho do svého webu!
Pošlete tip naší redakci!
Tip Redakci:
Zavřít [X]
Těšíme se na vaše nápady, náměty, tipy a doporučení. Zamyslíme se nad každým vzkazem, který nám pošlete a posléze ho také zpracujeme. Pokud máte připomínky nebo informace co v článku chybí, neváhejte a kontaktujte nás prostřednictím tohoto formuláře. Pomáháte tím tak zlepšit obsah našeho portálu. Děkujeme!

Zde zadejte kontakt v podobě e-mailu, icq nebo telefonního čísla:


Zde zadejte text:

Související články:

Chambers by RZA Street důkladně prozkoumal Dj Maztah, jaká jsou?

Chambers by RZA Street důkladně prozkoumal Dj Maztah, jaká jsou?

Dj Maztah ve speciálním mixu pro Nike Air Max 90 Hyperfuse. Stahuj!

Dj Maztah ve speciálním mixu pro Nike Air Max 90 Hyperfuse. Stahuj!

Dj Box: Minirozhovor s Djem Frikym o DMC  Dj Championship

Dj Box: Minirozhovor s Djem Frikym o DMC Dj Championship

Dj Box - Sluchátka Soul by Ludacris SL100 pod mikroskopem

Dj Box - Sluchátka Soul by Ludacris SL100 pod mikroskopem

V minulých dílech Mash It Up zahráli Dj Wich a Dj Australan

V minulých dílech Mash It Up zahráli Dj Wich a Dj Australan

Nejčtenější články v rubrice: DJ Box

Dj Box - Co přináší druhá řada djské show Master of the Mix?

Dj Box - Co přináší druhá řada djské show Master of the Mix?

DJ BOX - Dj Australan odhaluje svůj Dj bag a upozorňuje na IDA DJ World Championships

DJ BOX - Dj Australan odhaluje svůj Dj bag a upozorňuje na IDA DJ World Championships

Co nesmí chybět v bagu Dje Maztaha? Dozvíš se v Dj Boxu!

Co nesmí chybět v bagu Dje Maztaha? Dozvíš se v Dj Boxu!

Dj Box - Sluchátka Soul by Ludacris SL100 pod mikroskopem

Dj Box - Sluchátka Soul by Ludacris SL100 pod mikroskopem

Dj BOX - Dj vs requesty aneb Prosim tě, zahraješ mi tu pecku...

Dj BOX - Dj vs requesty aneb Prosim tě, zahraješ mi tu pecku...

Přidej komentář k článku:

Dj BOX srovnáná sluchátka Beats By Dr.Dre, Senheisser a AIAIAI

K článku komentáře mohou vkládat jen přihlášení uživatelé. Pokud mezi ně patříte přihlásit se můžete zde.

Nejste-li registrován, zaregistrujte se zde.

Reklama:

Napsal: Marles101 | Cituj komentář

14. 06. 2012 20:09

BEATS BY DRE. jsou nádherný, fakt krásný provedení, ale pravda že jsou trochu přepálený... těm kteří neradi zbytečně utrácejí bych doporučil WESC CHAMBERS BY RZA, jsou na tom zvukově stejně (možná i lépe) a ani vzhled neurazí. Ale kdo si potrpí na stylu jako já, jsou BEATS BY DRE. povinost-.-..
Avatar
E-mail

Nalaď si nás

Webový Přehrávač:

192Kbps  128Kbps  64Kbps

Winamp:

192Kbps  128Kbps  64Kbps

Windows Media:

192Kbps  128Kbps  64Kbps

Real Player:

192Kbps  128Kbps  64Kbps

Nové články:

Nová deska a publikace skupiny WWW Ato ...

Atomová včela vylétá z reaktoru! Očekávané album WWW je oficiálně k mání. Poprvé se s ním můžete seznámit, jakožto si ji koupit v hudebním obchodě Radost FX...

----------------------------------------------------------------------

Jak kalí Konex, Mustaffa a Jackpot odh ...

Jasně party máme rádi asi všichni a bez některých propriet je povedenej mejdan jen těžko představitelnej. Co všechno by měli mít na akci Konex, Mustaffa, a Jackpot se dozvíte v singlu Moje party...

----------------------------------------------------------------------

New video: T.I. ft. Lil Wayne - Wit Me

Možná, že jste slyšeli už audio, pokud snad ne, teď můžete kolaboraci téhle dvojice poznat rovnou skrze klip. T.I. a Lil Wayne opět spolu a tentokrát na parádní vyjížďce po Miami. Podív ...

----------------------------------------------------------------------

Nejčtenější články tento měsíc:

Vladimir 518 - IDIOT. Sleduj cover a ...

Vladimir 518 den před vydáním své nové desky Idiot pouští ven oficiální cover alba idiot a také tracklist celého alba. Cover i tracklist naleznete v článku a dále pak informace o zítřejší release párty anebo o křtu alba, který se uskuteční 24. 5. 2013!

----------------------------------------------------------------------

I Was Wrong vyznávají se Celeste Buck ...

Celeste Buckingham právě dnes slaví svoji plnoletost a všichni její příznivci se dočkali dárku v podobě novýho singlu I Was Wrong, který spolu s ní nahrál Majk Spirit. Audionovinka vám zabrnká na romantičtější struny...

----------------------------------------------------------------------

Rytmus posílá singl Started From The ...

Rytmus přichází s novinkou Starterd From The Bottom. Originální verzi nahrál Drake a tak můžete posoudit, komu to do skvělýho beatu šlape líp. Krom toho k tomu i fenomenální král natočil i videoklip...

----------------------------------------------------------------------

Naposledy komentovné:

Tono S. je Iný a dokazuje to v novým k...

Cheap decals printing can also help you with your supplies. full report http://liquiddesigns.biz printing canvas calendars Today, we have round vinyl Prints. The web site points out they can also be printed on your customized logo prints may make it stand out. But I se...

Zadal: Payngeady

----------------------------------------------------------------------

DeFuckTo a Airfare dávají v novým klip...

no jo tomu se říká vývoj :)

Zadal: Raek

----------------------------------------------------------------------

Tono S., Boy Wonder a jejich Nezvaný h...

Lepší videoklip jsem už dlouho neviděl a Wonder je tady prostě geniální.. *biggrin*

Zadal: doma

----------------------------------------------------------------------

Reklama:



© 2007 - 2013 HipHopStage o.s.

Všechna práva vyhrazena

SMS: Cena za odeslání sms je 15 Kč

SMS platby technicky zajišťuje Xpay.CZ