Hip Hop Magazín

Hudba

Je libo vymazlený g-funk hit? Mrkni na skladbu Wanted ve složení Chrizz, Šorty a John Soulcox

21.1.2021

Je libo vymazlený g-funk hit? Mrkni na skladbu Wanted ve složení Chrizz, Šorty a John Soulcox

LABEL 2020, ve kterém najdeme jména jako TUBS, JOSHUA, RIDIG, AKYM, CHRIZZ, HANNY a JOHN SOULCOX, přináší novinku, která zvedá laťku české produkce. Skladba jejíž autorem je Chrizz společně s beatmakerem Johnem Soulcoxem a hostem Šortym nese název WANTED.

Beat, barvy hlasu, zvuk ale i zajímavé video, zpracované netradiční komiksovou podobou, všechno je precizní a vymazlené. Stalo se už takovým zvykem v 90. letech, že české videoklipy působily mezi zahraničními jako pěst oko, čímsi jednoznačně horší, ale těžko popsat čím. Takové jakoby české, a trochu ušmudlané oproti tomu, co produkují v zahraničí. A to se bohužel, ve velké míře drží dodnes.

Vizuál, jako vidíme k tomuto tracku, je však trochu jiný level. Nejenom, že má jasný příběh, který možná odkazuje na Tarantínuv dramaturgický styl, ale nevšední vizuální zpracování poukazuje i na herní šlágr GTA, zároveň je v tom celém cítit pocta americkým kriminálkám – seriálům 80./90.let… spolu s dokonalým zvukem je to fresh funkový balíček, který si budete chtít dopřát opakovaně.113kw: Co vás při tvorbě tohohle nevšedního díla bavilo nejvíc?

CHRIZZ:
Jako první mne zaujal beat od Soulcoxe, protože s ním to je tak, že „co beat, to dělo“, a tady poslal totální g-funkovou bombu, která mě baví. G-Funk má zvláštní vibe, trochu něco jinýho, než co je běžné.

ŠORTY:
Keď som počul prvé tóny hudby, hned mi doplo, že pojde o g-funk. To mám rád. Takej hudby je dnes velmi malo, a aj preto som Chrizzovi poslal refrén do týždňa nahraný.

JOHN SOULCOX:
Baví mě vytvářet tracky, který nejsou jako všechny ostatní, kdy nerozeznáš jeden od druhýho. A kombinovat rap a zpěv je něco, co mně baví už dvacet let. Co se týče videa, tak tam mě bavilo, jak psát scénář tak, abych byl schopnej vyprávět příběh jen za pomocí obrazů. Stejně tak mě potom bavila i práce při focení jednotlivých segmentů a pak samozřejmě následná finalizace, barvení, animace apod. Mám rád, když vidím, že mi pod rukama vzniká něco, na co se můžu podívat i za deset let a říct si: „Jo, to byla super práce“.

113kw: Kde jste nabírali inspiraci?

CHRIZZ:
Ja už dlouhý roky poslouchám NATE DOGGa, to je král g-funku, legenda. Ať je mu zem lehká, whiskey na něj.

ŠORTY:
Moje inspirace jsou ženy, jednoducho trackov o ženách nebude nikdy dost. Rád píšem o ženách. Asi nejradšej.

JOHN SOULCOX:
G-funk mám spojenej s westcoastem. My jsme z Česka a Slovenska, a mně napadlo vytvořit fiktivní komiksovej příběh zasazenej do Kalifornie a Floridy a to celé zabalit do kabátu stylu GTA, protože to byly a jsou hry, na kterých jsem vyrůstal a mají skvělou atmosféru.

113kw: Proč g-funk a proč teď? Důvod?

CHRIZZ:
G-funk miluju, je to hudba, u který se skvěle pobavíš a zachlastáš. Myslím, že tuhle energii cítí každej, kdo cejtí hudbu. Vyrostl jsem na g-funku a tvrdý černý hudbě, jsem kluk ulice, co žije a miluje trap a zároveň i g-funk.

ŠORTY:
V předošlých odpovediach som spomínal, že G-funku je dnes velmi málo. Nielen na Slovensku či v Česku, ale celkovo sa jej vyrábá málo. Ten štýl mám rád vďaka starým legendám – predovšetkým NATE DOGG.

JOHN SOULCOX:
SNOOP DOGG, NATE DOGG, WARREN G, 2PAC a další. To, myslím, mluví samo za sebe 🙂 Ve skutečnosti se G-funk vlastně tématicky neliší od toho, co vychází dneska, jenom dneska je to zabalený do beztvarýho ubrečenýho emo hekání. Ale já pevně věřim, že je jenom otázkou času, kdy začne skutečná hudba zase stoupat a odfiltruje tu tunu naleštěný bídy. A já se v těhle věcech většinou nepletu. Dělal jsem music hodně let před současnejma trendama a budu i hodně let po nich, takže “be my guest” 😉

113kw: Jak se vybírali spolupracovníci?

JOHN SOULCOX:
Hudebně? Prostě ten, kdo mě baví a chce něco dělat v reálném čase. Největším problémem v hudbě je nespolehlivost. Lidem všechno trvá měsíce až roky a já čekat nechci 🙂 A co se týče videa, tak tam to možná bude překvapení, ale celý ten klip jsem udělal sám 🙂 Scénář, backgroundy, animace, focení svých pozic, šablony focení pro pozice CHRIZZe a perličkou byli pozice ŠORTYho. Protože je hodně vytíženej tak to nemohl nafotit, takže jsem pozice vyfotil sám na sobě a pak procházel jeho IG a hledal hlavy v požadovaném úhlu a jeho hlavu jsem potom nasazoval na svoje tělo 😀


    photo, video, writing FOLLOW ME instgr / 113kw I ytb I twitter / 113kw CZECH OUT my movie about parties drugs and philosophy: rootsinego.cz    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *