Hip Hop Magazín

Hudba

Kdo hraje hlavní roli v největší rapový hitovce? Herbie Hancock

7.3.2018

Kdo hraje hlavní roli v největší rapový hitovce? Herbie Hancock

77 letý Herbert Jeffrey Hancock, známý spíše jako Herbie Hancock, je americký jazzový pianista a skladatel, desetinásobný držitel prestižný ceny Grammy. Je jedním z nejdůležitějších a nejvlivnějších jazzových pianistů a skladatelů. Ve své hudbě kombinuje prvky rocku, funku, soulu a jazzu.

Jako součást kvintetu Milese Davise pomohl změnit pojetí jazzové rytmiky a byl také jeden z těch, kteří začali hrát tzv. post-bob. Později byl jeden z prvních jazzových hudebníků, kteří experimentovali se syntetyzátorem. I přes nesčetné experimenty (které nebyly vždy úspěšné) je jeho hudba často velmi melodická, přístupná širšímu publiku. Hancock napsal mnoho skladeb, které jdou napříč hudebními žánry, úspěch sklízel dokonce i u popově naladěného publika.

Proč o něm píšu? Hip hop si bez takových muzikantů nedovedu představit, bez nich by to zkrákta nešlo, producenti samplují a samplují. Tahle hudební ikona v roce 1969 vydala album s názvem Fat Albert Rotunda, na tomhle albu se objevil song, který se jmenuje Jessica. V roce 1995 ho použili Mobb Deep a nahráli Shook Ones Part. II, což je s velkou pravděpodobností největší hit v té naší milované kultuře. Jelikož tenhle muzikant z Chicaga vydal poslední album v roce 2010 a nedávno oznámil, že připravuje nové, na kterém se objeví velký jména – Common, Kendrick Lamar, Flying Lotus a spoustu dalších, přišlo mi to zajímavý. Přesný datum vydání není zatím stanoveno.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *