Hip Hop Magazín

Hudba

Nejnovější člen labelu Ty Nikdy Matys, koncem měsíce vydává své debutové album

20.2.2018

Nejnovější člen labelu Ty Nikdy Matys, koncem měsíce vydává své debutové album

V minulém roce se Ty Nikdy Label rozrostl o dalšího člena, slovenského Matyse. Ten má konečně nahrané svoje debutové album, které se bude jmenovat Martin a vychází 26.2. Trošku Vám Matyse přiblížíme a zároveň si pak můžete rovnou pustit i jeho novinku. Vypůjčil si božský beat, do kterého sází Evidence a napomáhají mu kolegové, otec Ty Nikdy Labelu Idea a brněnskej Michajlov. Tahle kombinace se v poslední době objevuje celkem často, ale to vůbec nevadí.

Matysovy začátky rapu sahají do roku 2012, kdy se svou kapelou Slow Flow punkově nahráli a vydali demo, se kterým se dostali na koncerty do klubů i na SK festivaly. Stali se součástí zajímavých koncertů i projektů, ale i přes slibnou budoucnost kapely s live bandem se rozpadli uprostřed nahrávání debutového alba.

Matys se v roce 2015 vydává na sólo dráhu bez kapely a upozorňuje na sebe trackem Xibalba na kompilaci Freshtape 2, kterou měl na svědomí web Refresher.sk. Potkává producenta jménem Amida a začnou pracovat na společném EP, podpořené nově i singlem Ibalgin. EP se bohužel nikdy nedokončilo.

V roce 2016 se jeho cesta potká s pražským producentem DOMem, se kterým se Matys vydal cestou novějšího zvuku a nechali za sebou singly Môžem jebať a Sativa. Ve hře bylo opět společné EP, ale pro neshody se opět nevydalo.

Rok 2017 ale začal velmi slibně. Spolu s Ideou na beatech konečně vydal svůj první release a tím je EP Čísla. EP podpořeno klipy spatřilo svět na začátku roku a nyní se Matys usilovně věnuje práci na svém debutovém albu, které vyjde pod labelem Ty Nikdy.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *