Hip Hop Magazín

Hudba

Producent Flip vydává své instrumentální album “Experiences” inspirované 80. a 90. léty

11.6.2020

Producent Flip vydává své instrumentální album “Experiences” inspirované 80. a 90. léty

Zdá se, že instrumentální hiphopová alba jsou stále vysoce ceněna, od Lo Fi estetiky po progresivních zvuků s elektronickými vlivy.

Jeden z rakouských kmotrů i OGs na palubě konečně vydal své instrumentální album. Titul “Experiences”(zkušenosti) nebyl vybrán náhodně bez svého důvodu, album reflektuje osobní zkušenosti Flipa, který se svým věkem přehoupl přes 25 let, což se projevilo i po hudební stránce a na albu je to znát.

Na albu Flip vychází hlavně z hudby, která ho ovlivnila… V jeho případě jsou to 80. a 90. léta a skupiny jako Public Enemy, EPMD či DJ Premier a Pete Rock. Uslyšíte odkazy na další producentské kouzelníky jako jsou J Dilla, Hi Tec nebo Madlib, protože ti nám po roce 2000 úplně změnily techniku samplování s alby jako Donuts, Hi Teknology a Madvillain. Takže ano, “Experiences” je albem jehož základ je položen na samplech od Flipa s originálními basovými linkami, klavírem a nebo kytarovými riffy, které si Flip nahrál sám.

Konečný výsledek však není jen jednoduchým pohledem do éry 80. a 90. let, spíše najdeme retro futuristický přístup jenž se Flip pokusil udělat v rámci 16-ti skladeb.

Přidané skreče a vokální samply dodávají více chuti a celé album potom zní lépe, Flipovi se daří plynule přecházet na albu z tracku do tracku a o to je celá věc příjemnější na poslech a zní celistvě. Zatímco spousta hip hopových instrumentálních počinů to má opačně a jen nechá jet pár loopů dvě minuty. Náš producent zvolil ambicioznější přístup se stále novými zvukovými detaily a nápady.

Určitě taky stojí za povšimnutí použití starých samplerů, SP 1200,ASR 10 a MPC 2000XL s přínosem fakt tvrdých bubnů, které Flip mísí s výkonem moderního soft a Hardwaru.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *