Jo, jo, jo. Jsme mrtvý. Přežitý. Překonaný. Posloucháme to sedmáct let. Celou tu dobu jsme svědky doby, překračujem éry, trendy a vlastní stín. Posouváme naše laťky a překračujem svoje rekordy. Nejsme jediný, jsme prostě dobrý. Přes všechny tradice a odkazy jsme jen tak dobrý jako náš poslední ročník. Proto ten letošní bude nejlepší. A jestli máme jednou umřít, teď to neplánujem a ještě předtím si postavíme pyramidu a na ní uspořádáme mejdan. A když už jsme u tý umrlčí tematiky, přesně tam začnem i s naším letošním programem. Žádný límečky. Bílá, skutečně bílá. Zlatá mládež a její sterilní zábava z laboratoře. Ale řádně neklidná muzika, zrozená ze špíny krypty.

Těžko říct, jestli jde dvojka $uicieboy$ označit za “geniální”, každopádně jejich vášeň pro sebezničení je jednou z věcí, která bývá lidem s geniálními vlohami často společná. Halucinace, horor core, okultismus, obří kvanta matra a dunící basy – protřepat, nemíchat. Výsledkem je koktejl smrtící jak dech mrtvé milenky. Duo z New Orleans Ruby (aka Suicide Leopard) a $lick (aka Suicide Christ) s jeho (o)kultním statutem a těžko uvěřitelným objemem vydané muziky určitě nenechá v klidu.

Schválně, v jakým znamení se narodil Bill $aber? Beran? Má dready. Dobrý. Zajímavý dready. V pohodě. Ale on má dready, že vypadá jak mufloní alfasamec? Dready, se kterýma vypadá jako jeho veličenstvo Lucifer? Dready, se kterejma můžete chodit strašit dospělý? Jako velká sada. Ale k tomu ještě ta muzika? Neklidná, špinavá, těkavá. Roztřese vnitřnosti. Naklepe játro. Drásá ucho. Až industriálně strohá nekompromisní záležitost. Ne náhodou ho najdete v seznamu “rapperů, ze kterých vám budou krvácet uši”.

Začiná se z ostra, udržte emoce, hip hop kemp 2018 přinese skvělý jména. Tak zase brzy si řekneme další jména nejlepšího hip hop festivalu ve střední a východní Evropě.  Nezapomeňte, že díky tomuhle festivalu jsme mohly vidět inteprety jako Sean Price, Prodigy, Kendrick Lamar, Macklemore, The Roots, Method Man, Redman, La Coka Nostra atd, atd.