HipHopStage - Internetové Hip Hop rádio a Hip Hop magazínMike Trafik o turné s Monkey Business: Jablonec byl pro všechny takovej pokusnej králík

Autor:Mia
Datum: 24.03.2012
sdílej

Ale samozřejmě nejen o společném turné s Monkey Business byla v následujícím rozhovoru řeč. Kdo z vás nestihl rozhovor v premiéře během vysílání pořadu Interview, může si ho teď pročíst...

Reklama

Ale samozřejmě nejen o společném turné s Monkey Business byla v následujícím rozhovoru řeč. Kdo z vás nestihl rozhovor v premiéře během vysílání pořadu Interview, může si ho teď pročíst u nás na webu. Mike Trafik navíc také nastínil, jaké projekty v nejbližší době chystá, takže máte informace o příštích releasech z první ruky!

Pořad Interview, jehož záznam vidíte níže, proběhl 15.3, pět dní po první zastávce tour PSH a Monkey Business v Jablonci nad Nisou a den před pražskou zastávkou, která proběhla 16.3. v MeetFactory. Z té jsme nabídli report i fotoreport.

 

 

HHS: První show proběhla v sobotu v Jablonci, jaký to bylo?
Trafik:
Byla tam spousta nervozity, protože jsme ještě den před tím slavili narozeniny PSH známejch, takže jsme byli všichni trochu „použitý“, což jsme si všichni tři vyčítali. Ale zároveň možná ta kocovina nějakým způsobem ve finále pomohla tomu, že atmosféra byla uvolněnější, než kdybychom byli úplně fresh. Takže jak jsem se toho bál, tak ve finále to bylo docela ku prospěchu věci. Show proběhla velice dobře, neudělali jsme žádnou chybu, lidi si to hrozně užili, vyzkoušeli jsme si co funguje a co ne, uděláme nějaký menší změny, aby to mělo pevnou formu, ale z 99% není co měnit. Šlape to jak jsme si představovali.

HHS: Chceš se podělit o koncept koncertu?
Trafik:
Jasně, můžu to přiblížit. Jak jsem pochytil poslední dny, spousta lidí nepochopila, že nejde o koncert PSH a Monkey Business, ale že to jsou věci PSH hraný živě od Monkey Business. To je ten důležitej moment, prostě PSH se živou kapelou. Hrajeme věci, který jsme vybrali, který si vybrali i Monkey Business z PSH Repertoáru, samozřejmě se hrajou i největší hity od Monkey Business a my tam tak různě proplouváme. Začíná to dj setem, končí to euforií, mezi tím se tam mihne spousta lidí, je to show, která v určitým momentu nabídne čtyři frontmany – Matěj Ruppert, Tonya Grawes a Vladimir s Orionem, takže to je opravdu silnej front, jakej můžeš dostat.

HHS: A Tonya s Matějem jsou na pódiu po dobu hraní věcí od MB nebo i doplňujou tracky od PSH?
Trafik:
Doplňujou i PSH tracky, samozřejmě jsou tam i momenty, kdy už by se tam nevešli, ale 70% show jsou tam a všechno doplňujou.

HHS: Hodně kritiků to vnímá jako největší hudební, nebo spíš koncertní událost letošního roku, do kdy potrvá?
Trafik:
Oficiální část má jedenáct zastávek, ale už teď se rýsujou další. Chytaj se na to různý promotéři, ať už festivalový nebo soukromých koncertů, problém trochu je, že je to dost nákladná záležitost, velkej ansábl, takže je těžký to někam umístit. Jsme rádi za recenze, nechali jsme na tom x dní práce a je to vidět, což je dobře.

HHS: A jak se na to tvářej fanoušci Monkey Business?
Trafik:
Před koncertem jsme se nejvíc báli toho, jestli tohle perfektní splynutí, k jakýmu došlo mezi námi, protože je to celý na přátelský bázi, nastane i mezi lidma. Protože MB mají minimálně výrazně starší posluchačskou základnu, i když PSH z těch hiphopovejch kapel ji maj asi nejstarší, ale i tak je tam určitěj rozdíl. Fanoušci MB nejsou zvyklí na nějaký warm-upy – hodinu jim děláš diskotéku a už jsou netrpělivý, chtěj svojí kapelu, která začne v devět, za dvě hodiny je konec a jde se domů. My to máme naopak, my když nehrajeme ve dvanáct, tak nám připadá, že hrajeme brzo. Takže najít koncensus bylo trochu těžký, ale lidi si nakonec nějak sedli a končilo to jedním velkým srdíčkem :))

HHS: Když máš teda za sebou už první show, jak to publikum vypadalo? Jakej byl poměr hiphopovejch fanoušků? Kolik bylo čepic?:))
Trafik:
Tak na naše koncerty už nechoděj jen „kýble“, takže není to tak jednoznačně rozeznatelný, ale samozřejmě tam byli hloučky PSH fans, který zase vyvolávali PSH do děr mezi trackama, což bylo takový zvláštní, protože na to zas nejsou zvyklí fanoušci MB, že někdo skanduje nějaký jméno. Prostě je to zvláštní mix lidí, ale fungovalo to a myslim, že to bude fungovat ještě víc, protože už jsou o tom nějaký informace. Jablonec byl vlastně pro všechny takovej pokusnej králík.

HHS: Jak vlastně vznikl nápad na společnou tour? 
Trafik:
Základem bylo, že jsme chtěli hrát věci PSH živě, s živou kapelou. Takže jsme měli dvě možnosti, postavit novou kapelu, což trvá dlouho a výsledek je nejistej, nebo vzít nějakou „hotovou“ a vzhledem k tomu, že vztahy s MB jsou na přátelský bázi a v podstatě se všichni už potkali na nějakých projektech, tak bylo přirozený MB oslovit a zkusit to domluvit. Byli rádi, kejvli na to, i když nevěděli, do čeho jdou a já jsem rád, že jsme nakonec spokojený všichni. Ne jen my, ale i je to baví.

Mike Trafik ve studiu

HHS: Jak dlouho trvaly přípravy?
Trafik:
Celá tour se domlouvá už půl roku, logistika celý věci je brutální, zkoušení probíhá od února. Měli jsme čtyři dny zkoušení v Sušici, v pronajatým sále nějaký hospody, kde se zkoušelo deset hodin v kuse.  

HHS: A jak probíhalo zkoušení?
Trafik:
Já jsem naposílal celý kapele instrumentálky, vybraný části bez bicích, oni si to naposlouchali a pak se to začlo přehrávat. Samozřejmě měli svou vlastní představu, jak by to mělo znít a výsledek je takovej jakej je. Ty tracky poznáš, ale maj novej život.

HHS: Takže třeba co se těch bicích týče, tak ty nejsou závislý na původním tracku?
Trafik:
Nene, vůbec, ale samozřejmě tempa se dodržujou a víceméně ty bicí poznáš. Jsou podobný jako v originálech, jen upravený. Tohle bylo hlavně na MB, mají pro to cit. Všichni jsme si rozumněli v tom, že musí  z toho bejt jasný o jakou věc jde, aby když přijde fanoušek PSH a slyšel první tóny, aby track poznal.

HHS: Z kolika věcí je složenej set-up?
Trafik:
Ze čtrnácti věcí. Show trvá lehce přes hodinu, plus něco od MB, takžě něco přes dvě hodiny jsme na pódiu.

HHS: Přišli třeba MB s nějakým požadavkem typu Chceme hrát tenhle váš track?
Trafik:
No jasně, probrali určitou selekci věcí, který jsme chtěli, aby tam zazněly, a je z toho to co z toho je.

HHS: Je tam třeba nějaká věc, kterou standardně lidi na vašich koncertech nemůžou slyšet?
Trafik:
Hele polovina těch věcí se standardně na koncertech nehraje. Možná i 60 %. Je to fakt dobře namíchaný, jsou tam třeba tři věci z RapNRollu, jsou tam sólo věci od Oriona i Vladimira.

HHS: Co na koncertě vlastně děláš ty, když jsou tracky hraný živě?:))
Trafik:
:)) Z mý strany bylo nejvíc práce na tom, jak jsme to vystavěli, třeba v hudbě, kterou dělaj MB neexistujou nějaký stop timy, takže to se muselo vychytávat na nějaký povely. A zůstala spousta samplů, který se musej pouštět a  jsou tam scratchový pasáže a moje oblíbený „doříkávání“ a vyvolávání. A já si to samozřejmě hlavně uživám, to je moje práce, lízání smetany :))

HHS: To doříkávání je docela známý v tvým případě, ty jsi asi jeden z mála djů, který má na hlavě mikrofon a mluví.
Trafik:
To vzniklo z nudy, když se jezdili sólo koncerty buď jednoho nebo druhýho z mých kapelních kolegů a zároveň se to i hodí. Z toho může bejt taky super refrén. Samozřejmě když znáš texty, s čímž já nemám problém.

HHS: A když máš svůj vlastní set, tak mikrofon máš nebo nemáš?
Trafik:
Jak kdy, jak kde, podle nálady. Před koncertem ale je to v podstatě pravidlem.

HHS: Měl jsi někdy třeba nutkání nahrávat rapy?
Trafik:
Hele já si do věcí, který dělám ve studiu, nahrávám refrény a různý nápady pořád. Aby tam už bylo třeba nějaký vodítko. Já bych byl samozřejmě nejradši, kdybych byl obdařenej i hlasem, protože to už bych nikoho nepotřeboval. Všechno bych si udělal sám. S odstupem času trochu lituju, že jsem nekejvnul na nabídku Vece dát si 8 barů do djskýho tracku :)

HHS: Co řikáš na Vecovu novou věc?
Trafik:
Hele super, pro mě to je jediná věc za poslední rok, co se dá ze Slovenska poslouchat. 

HHS: Ani třeba Majk Spirit...
Trafik:
Ne, pro mě to je patos navršenej do kelímku se zmrzlinou, prostě neúnosný. Ačkoli jsou to hodný lidi, nemyslím to nijak zle proti někomu, ať si každej dělá co chce, ale pro mě je to naprosto neposlouchatelný.

HHS: Když se vrátíme k tour s MB, bylo to původně plánovaný jako turné nebo jste třeba přemejšleli i o jednom velkým koncertě?
Trafik:
Nene, to by nemělo vůbec smysl, to by nešlo. To by se udělal koncert, na kterej by třeba ani moc lidí nepřišlo, ty by pak litovali, že to je škoda, že tam nebyli...bylo to od začátku myšlený jako turné.

 

Mike Trafik ve studiu

 

HHS: Jedna ze zastávek, na který taky budete hrát, je Spring Session ve Špindlu, jakej je takovej koncert, kterej se přesune z města "ven"?
Trafik:
Ono je tam vytvořený v podstatě takový klubový prostředí, je to příjemně zařízenej stan, ale hlavně je super, že vylezeš ven a seš v přírodě, na sjezdovce, ještě když šlapeš ve sněhu, to je paráda. Je tam trochu jiná jiná atmosféra.

HHS: A co tvoje vlastní projekty, máš nějaký plány do budnoucna?
Trafik:
Tak svoji sólovku do letošního roku už určitě nenarvu, protože toho mám nad hlavu, ale měl jsem to v plánu, takže něco se formuje. Jako H.P.T.N. už určitě ne, ale nějakej nápad je. Rozhodně na to dojde až dodělám EP s LA4 a Koulí, až potom co udělám Oriona, potom co udělám Vladimirovu desku, potom co udělám BiggBoss desku, potom přijde na řadu moje deska. A mezitím spousta dalších singlů pro lidi.

HHS: V nejbližší době z toho můžeme čekat co?
Trafik:
V nejbližší době budeme dělat první singl z Vladimirovy desky, kde se vedle Vladimira objeví Hugo Toxxx. Pak dělám věci pro MVP a měl jsem teď taky ve studiu takovýho mladýho Afričana, to bylo hodně zvláštní a živelný. Je to trochu složitější práce, ale zajímavá.

HHS: To bude rap?
Trafik:
Je to rap, on bude dělat nějakej mixtape. Taky jsem dělal něco pro Henryho D. Pak se Smackem jsme na něčem domluvený, takže asi takhle.

HHS: Můžeš prozradit něco o projektech BiggBossu?
Trafik:
Plánuje se to tak, že na podzim by měla bejt Vladimirova sólovka, do Vánoc Orion, EP s Koulí a LA4 se bude křtít 25. května na Tattoo Convetion, tam taky všechny zvu, a co se BiggBoss desky týče, tak na tý se bude makat nějak od podzimu.

HHS: Kromě tour s MB máš ještě nějaký další shows?
Trafik:
Mám, mám nějaký koncerty s Vladimirem, jako třeba 30.3. v Roxy :)

HHS: Teď mě napadá, že jsem dneska četl na nějakým serveru, že Matěj Rupper a Roman Holý zdemolovali někde po koncertě pokoj na ubytování. Děje se tohle i na vašich koncertech?:))
Trafik:
Hele z naší strany je to RapNRoll, z jejich strany RockNRoll, to se občas stane:)) Já jsem to nečetl, nevím, co je na tom pravdy. Jen jsem slyšel od lidí, který vědí, jak vypadá to ubytování, že na to abys mohl vyhodit televizi z okna by sis ji tam musel přinýst :)

HHS: Ještě se zeptáme na aktuální hudbu, co tě nejvíc zaujalo?
Trafik:
Hele asi A$AP Rocky, to mě rozsekalo nejvíc, hodně jsem teď taky lačnej po ženským rapu - Iggy Azalea - to je podle mě návod na to, jak by měl vypadat ženskej rap, ne nějaký dredatý holky s batohem na zádech. Mám fakt rád na poslech ženskej rap, je to příjemný, fresh, člověk si rád odpočine od chlapskýho rapování.

HHS: Když jsme u toho, zrovna dneska jsem se bavili, že Nicki Minaj nejde moc dobrým směrem, jakej na to máš názor ty?
Trafik:
To si myslim taky, jak mě to na začátku bavilo, tak mě teď vůbec nezajímá, co Nicki Minaj dělá. No a mimo rap mě baví producent, kterej si říká Pretty Lights, kterej dělá super barevnou muziku. No a když jsem sem přišel, tak tady hrál Everlast s vysamplovaným Johnym Cashem a toho si velice rád poslechnu.

HHS: Máš čas vůbec poslouchat nějaký novinky, třeba v autě?
Trafik:
V autě je to samozřejmě klasika, tam poslouchám nejvíc muziky, protože když přijdu po celým dnu ze studia, tak toho mám plný brejle. Takže tady asi platí to pořekadlo Kovářova kobyla chodí bosa :))

 

Za HipHopStage:

Otázky a realizace rozhovoru: Rusty & Pedro

KOMENTÁŘE

Zde vložte komentář k článku: Mike Trafik o turné s Monkey Business: Jablonec byl pro všechny takovej pokusnej králík


Pro přidání komentáře k tomuto článku musíte být přihlášen. Přihlásit se můžete pomocí horní lišty anebo přes Facebook. V případě, že na HipHopStage.cz nemáte účet, doporučjeme provést registraci.

Zatím nebyl vložen žádný komentář, buďte mezi prvními a přidejte názor k tomuto článku!
Aktuální články

DJ EFN pouští ven nový klip Paradise s featem od Talib Kweli, Wrekonize & Redman!

DJ EFN pouští ven nový klip Paradise s featem od Talib Kweli, Wrekonize & Redman!

DJ EFN si na podporu svého nedávno vydaného alba Another Time pozval těžké váhy, mezi které patří také trojice interpretů ve složení Talib Kweli, Wrekonize & Redman. Ti se nyní objevují v novém klipu Par...

NEW TRACK: Pil C > Pentflaus!

NEW TRACK: Pil C > Pentflaus!

Slovenský rapper Pil C v rámci svých pravidelných release sessions pouští do světa nový track s názvem Pentflaus. Stejně jako v případě minulého singlu, se i zde jedná o hitovku, kterou si můžete pustit v to...

Young Thug dnes vydává své debutové album Barter 6!

Young Thug dnes vydává své debutové album Barter 6!

Young Thug právě dnes vydává své debutové album, které nakonec vychází pod názvem Barter 6. Fanoušci se tak dočkají nového materiálu od Young Thuga, který album pustil ke streamování skrze streamovací službu...

Nejčtenější články

Vladimir 518 reaguje ve videu na kometáře k dosud odvysílaným dílům dokumentárního cyklu KMENY.TV!

Vladimir 518 se rozhodl, že se veřejně a otevřeně vyjádří ke kritice, která se roztočila okolo pěti vydaných dílů ...

Vladimir 518 v povedeném dokumentu, který vznikl z maturitní práce studentů!

Z maturitní práce studentů školy Michael vznikl velice zajímavý dokument, jehož hlavní postavou je šéf labelu BiggBoss - Vladimir 518! Nový a povedený dokument o Vladimirovi 518 můžete sledovat v tomto článk...

Magazín Forbes zveřejnil seznam Hip-Hop Cash Princes: The Class of 2015!

Renomovaný Magazín Forbes se pustil zase do počítání celkového bohatsví slavných lidí a tentokrát se zaměřil na mladé rappery a producenty do 30ti let, kterým se úspěšně rozjela kariera. Jak kdo dopadl sledu...

Majk Spirit vydal nové album Y a ven se s ním dostal také singl Len tak feat. Ego, Ektor & Elpe!

Majk Spirit vydal včera své druhé sólové album s názvem Y a nově se z něj dostal ven také track s názvem Len tak s featuringem od trojice rapperů ve složení Ego, Ektor a Elpe. Nový singl Len tak pouštěj pod ...

Klidně bych udělal featuring s Rytmusem, prozradil Smack v pořadu Grime Time!

Minulý týden zavítal do pořadu Grime Time na radiu HipHopStage Smack. Pokud jste rozhovor náhodou neslyšeli, nebo si ho chcete připomenout, máte možnost - my vám přinášíme přepis rozhovoru...

Poslední komentáře k článkům

Gleb pouští ven dvě ukázky Enigma a Garáž z připravovaného EP!

Skvělé :)

Napsal: lenny.dolorov 26. 03. 2015 13:53

Crips & Bloods v Čechách aneb hra na gangy

Napsal: Raek 15. 03. 2015 7:34

Straight Outta Compton - Red Band přichází s oficiálním trailerem, sleduj!

já to právě hledal v těch zkratkách jako je zmíněné pg-13 a tam to nebylo, ale díky za upozornění v textu jsem to změnil.

Napsal: Raek 10. 02. 2015 11:33