Hip Hop Magazín

Hudba

Velký přehled všech zavražděných rapperů – 3. díl 2003 – 2008

3.8.2018

Velký přehled všech zavražděných rapperů – 3. díl 2003 – 2008

Za pár dní to bude 28 let, kdy došlo k první rapové vraždě v historii novodobých dějin. Obětí se stal B- Doggs a započal tak smutnou statistiku zavražděných rapperů, kterých od té doby napočítáme téměř 70. V našem novém seriálu se postupně chronologicky podíváme ve zkratce na všechny z nich a nebudou mezi nimi chybět ani ty nejznámější případy, jako vražda 2Paca a Biggieho. Ve třetím díle se podíváme na období od roku 2003 do roku 2008.

 

>>> PRVNÍ DÍL VELKÝ PŘEHLED ZAVRAŽDĚNÝCH RAPPERŮ 1990 – 1997 ZDE <<<

>>> DRUHÝ DÍL VELKÝ PŘEHLED ZAVRAŽDĚNÝCH RAPPERŮ 1997 – 2002 ZDE <<<


 

 

Hitman – datum vraždy: 2.2.2003 – věk: 24 let

O bandě RBL Posse jsme už psali v prvním díle, to když byl zastřelen jeden ze tří členů této kapely Mr. Cee v roce 1996 a také jsem uvedli, že tato vražda rozpoutala sérii odvet. Jedna z těchto odvet přišla o 7 let později a obětí se stal jiný člen RBL Posse, rapper Hitman. Ten se projížděl ve své červené Toyotě po Bayview v San Franciscu, když ho neznámý střelec v 17 hodin zasáhl do hlavy. Police případ uzavřela pro nedostatek důkazů, přičemž většina svědků údajně kvůli zastrašování ze strany gangu mlčela.

 

 

Camoflauge – datum vraždy: 19.5.2003 – věk: 21 let

Mladý nadějný rapper z Georgie Camoflauge prorazil se svou bandou Crime Affiliates, když vydali pod Universal Music records album Crime Pay$. Díky úspěchu této desky si založil Cam vlastní label Pure Pain Records a pod ním následně vydal všechny své desky, včetně té poslední Keepin´It Real z roku 2002. Mimo to předskakoval rapovým celebritám jako Ice-T, Ludacris, nebo Birdman. Camoflauge byl zastřelen odpoledne 19. května 2003, když nesl po chodníku svého šestnáctiměsíčního syna v náručí. Dorian Orr, muž který byl podezřelý z vraždy byl omilostněn z tohoto případu v roce 2006, nicméně sedí dodnes za jiné vraždy.

 

 

Soulja Slim – datum vraždy: 26.11.2003 – věk: 26 let

Známý člen No Limit Records se proslavil především díky účasti na megahitu Slow Motion od Juvenile. Ještě před začátkem své kariéry byl závislý na kokainu a heroinu, který sám ho také dealoval. Slim byl zastřelen na díkůvzdání roku 2003 přímo před domem svých rodičů. Zasažen byl celkem čtyřikrát, z toho třikrát do hlavy a jednou do krku. Ještě téhož roku, konkrétně na Silvestra, byl v souvislosti s vraždou zadržen dvaadvacetiletý Garrelle Smith, u něhož našli vražednou zbraň. Smith byl údajně na tuto vraždu najat za 10 000 dolarů, klíčový svěděk však bohužel změnil své rozhodnutí svědčit u soudu a tak byl Smith osvobozen. Smith byl v následujícíh třech letech podezřelý ještě z dalších tří vražd a sám byl nakonec nalezen mrtvý v roce 2011.

 

 

Mac Dre – datum vraždy: 01.11.2004 – věk: 34 let

Rapper Andre Hicks, známý především jako Mac Dre z Oaklendu, byl jedním z nejslavnějších rapperů v Bay Area v Kalifornii. Prvního listopadu 2004, několik hodin po půlnoci, projížděl Mac svou koncertní dodávkou Kansas City, když do něj z boku narazilo vozidlo, z něhož začal po dodávce pálit neznámý střelec. Dodávka vyjela z dálnice a spadla ze strmého útesu. Mac Dre vyletěl po nárazu z dodávky, ovšem policie určila jako důvod úmrtí střelné zranění na temeni hlavy. Z vraždy byl podezřelý rapper Fat Tone, který byl, nejspíše v odplatě, zavražděn o půl roku později.

 

 

Blade Icewood – datum vraždy: 19.04.2005 – věk: 28 let

Blade Icewood byl detroitský undergroundový rapper, známý především jako člen Street Lord´z. 20. září 2004 byl Blade zasažen sedmi střelami z AK-47, po té, co se do jeho domu vloupal neznámý střelec. Mělo se jednat o odvetu za dva dny starou vraždu Wipeouta, ke které se Ice sám přihlásil v tracku Ride On Me. Icewood tento útok, který ho zmrzačil od pasu dolů, přežil, ovšem nežil dlouho. O sedm měsíců později byl na 7 Mile zasažen sedmnácti střelami a zraněním podlehl. Vrah jménem Larry Donaldson dostal doživotí.

 

 

Fat Tone – datum vraždy: 24.05.2005 – věk: 24 let

O pár řádků výše jsme psali o vraždě rappera Mac Dre v Kansas City, z níž byl obviněn jiný rapper a to čtyřiadvacetiletý Fat Tone. Tone však měl na tuto noc aliby a proto mu vězení nehrozilo. O půl roku později ho však v Las Vegas společně s dvaadvacetiletým Jermainem Akinsem zavraždil Andre “Mac Minister” Dow. Ten byl za dvojnásobnou vraždu odsouzen na doživotí.

 

 

Proof – datum vraždy: 11.04.2006 – věk: 32 let

V noci 11 dubna 2006 ztratil Detroit jednoho z nějlepších místních rapperů, dobrého kamaráda Eminema a člena D12 Proofa. Vše se odehrálo v klubu CCC v Detroitu. Nikdo přesně neví, co se v tom zamtku stalo, ale nejčastěji zmiňovanou verzí je, že vše začlo hádkou mezi Proofema a mužem jménem Keith Bender. Keithův bratranec Mario Etheridge byl ve zmíněném klubu vyhazovačem a když uviděl hádku, která se brzy proměnila v bitku, vytáhl zbraň a dvakrát varovně vystřelil do vzduchu. Ovšem Proof netušil, že se jedná o varovné výstřely, protože stál zády k vyhazovači, a tak vytáhl vlastní zbraň a začal střílet na Bendera. Vyhazovač po té začal střílet po Proofovi, kterého zasáhl celkem čtyřikrát a také postřelil svého bratrance, který zemřel o týden později.

 

 

Big Hawk – datum vraždy: 01.05.2006 – věk: 36 let

O Screwed Up Click už jsme psali v předchozích dílech a to zejména když zemřel člen této bandy Fat Pat. Jeho bratr Big Hawk zemřel o osm let později v Houstonu před domem svého kamaráda. Zprávy říkají, že Hawk šel hrát za kamarádem domino, ovšem když mu neotvíral, obcházel dům k zadnímu vchodu. V tom momentě ho několikrát postřelil neznámý útočník. Z této vraždy nebyl nikdy nikdo obviněn, pouze se hovoří o bílém autě s tónovanými skly, které od místa incidentu odjíždělo.

 

 

Stack Bundles – datum vraždy: 11.06.2007 – věk: 24 let

V červnu roku 2007 byl newyorský rapper Stack Bundles zastřelen, když mířil do svého domu ve Far Rockway v Queensu. Při vstupu do budovy byl osloven neznámým mužem a střelen do hlavy a do krku. O dvacet minut později následkům zranění podlehl v blízkém Jamaica Medical Center. Policie obvinila Charlese Whita, ovšem ten byl zavražděn o několik dní později.

 

 

Cavlar – datum vraždy: 25.03.2008 – věk: 36 let

Bylo pět hodin odpoledne na jaře roku 2008, když rapper Cavlar opuštěl restauraci Fish & Crustaceans Quality Seafood a nasedal do svého Jaguaru. Běheme nastupování do vozu se však dostal do hádky s trojící mužů, přičemž jeden z nich ho smrtelně střelil do břicha.

 

 

>>> PRVNÍ DÍL VELKÝ PŘEHLED ZAVRAŽDĚNÝCH RAPPERŮ 1990 – 1997 ZDE <<<

>> DRUHÝ DÍL VELKÝ PŘEHLED ZAVRAŽDĚNÝCH RAPPERŮ 1997 – 2002 ZDE <<<

zdroj: xxlmag.com


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *