Hip Hop Magazín

Hudba

Ze Stodoly na Žižkovskou noc. Pražská brass-rapová kapela ShizzleOrchestra představila svým fanouškům své první EP

28.3.2018

Ze Stodoly na Žižkovskou noc. Pražská brass-rapová kapela ShizzleOrchestra představila svým fanouškům své první EP

Pražská brass-rapová kapela ShizzleOrchestra představila svým fanouškům svou první EP desku Ze Stodoly. V rámci vystoupení na festivalu Žižkovská noc proběhl její křest, kterého se ujal Kato, frontman kapely Prago Union.

Ve čtvrtek 22. března byl zahájen již osmý ročník multižánrového festivalu Žižkovská noc. Jedním z podniků, který se zapojil do festivalového dění, byl Storm Club Prague, kde pár minut před jednadvacátou hodinou vystoupila desetičlenná kapela ShizzleOrchestra. Tato brass-rapová kapela působí na hudebním poli již druhým rokem a těší se velkému zájmu obzvlášť u mladých lidí.

V průběhu svého vystoupení na Žižkovské noci zazněly všechny songy, které jsou na nové EP desce Ze Stodoly. Samotného křtu, který se uskutečnil pár minut před koncem vystoupení kapely, se ujal frontman hip-hopové skupiny Prago Union Kato, který kapele popřál mnoho štěstí v další tvorbě. Následně bylo již pokřtěné CD vhozeno do hlučného kotle fanoušků.

Název EP desky ‚Ze Stodoly’ vznikl na základě prostoru, kde se uskutečnila převážná část nahrávání. První březnové dny kapela strávila společně se zvukařem Tomášem Kůrkou na Kolínsku ve stodole rapera Shizzla. Teplota se ve stodole po celou dobu nahrávání pohybovala pod bodem mrazu, členové kapely tak měli před sebou nelehký úkol – vytvořit co nejkvalitnější nahrávku bez ohledu na podmínky, ve kterých se nacházeli. Z důvodu časového plánu, mrazivých teplot a nedostatku techniky kapela zvolila hromadné nahrávání rapu a hudebního podkladu. Po několika dnech nepřetržitého nahrávání se dostavila i únava, která společně s mrazivými teplotami vzala za své, a bylo nutné se přesunout do nahrávacího studia v Praze.

Songy Ze Stodoly nebo Hledám vznikly v mnohem příjemnějších podmínkách, než nabízela kolínská stodola. Nahrávání proběhlo ve studiu ROH v Horních Počernicích, kde bylo možné oddělit rapovou linku od instrumentální. Raper Shizzle měl tak větší prostor si pohrát s textem. Všichni členové kapely si nahrávání v počernickém studiu vychvalovali, zároveň se shodují, že podmínky v průběhu nahrávání ve vymrzlé stodole dodaly nahrávce na autentičnosti utrpení, o kterém některé jejich songy pojednávají.

Mistr zvuku Tomáš Kůrka, který stojí za celým procesem nahrávání, se zároveň postaral o kompletní postprodukci a mastering.

Prodej CD byl zahájen v den konání koncertu v klubu Storm. Pro prvních 48 zájemců čekalo uvnitř obalu překvapení v podobě analogových fotografií, které byly pořízeny v průběhu nahrávání. Všechny EP desky obsahují plakát a samolepku kapely. V současné době je možné CD objednat na emailu shizzleorchestra@gmail.com a zakoupit za symbolickou stokorunu. Každá další koruna navíc půjde na pronájem nahrávacího studia, zakoupení lepší techniky či natočení dalšího CD.

EP deska Ze Stodoly je pro ShizzleOrchestra jakýmsi odrazovým můstkem pro její budoucí tvorbu a je pouze na ní, zda tuto příležitost využije a své nadšení pro hip-hop a brass-rap okoření novými singly.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *