Hip Hop Magazín

Hudba

10 nejznámějších střízlivých rapperů, kteří neberou drogy nebo nepijí alkohol

5.2.2023

10 nejznámějších střízlivých rapperů, kteří neberou drogy nebo nepijí alkohol

Určitě neuniklo vaší pozornosti, že aktuální měsíc už tradičně patří akci Suchý únor. To nás přimělo vytvořit přehled deseti slavných rapperů, kteří jsou známí svou abstinencí a to ať už celoživotní, nebo vytvořenou poté, co přestali brát drogy, či přestali pít alkohol. Pojďme se podívat na 10 nejznámějších střízlivých rapperů, kteří neberou drogy nebo nepijí alkohol.


50 Cent
Nikdy nepropadl drogám a ani příliš neholduje pití alkoholu, před časem to objasnil v rozhovoru s Piersem Morganem: „Měl jsem možnost sledovat mé tety a strejdy v různých obdobích, jak experimentovali s užíváním drog nebo alkoholem a jak se to na nich různě podepisovalo, proto jsem se rozhodl od toho radši držet dál“.

Kendrick Lamar
Tento třicetiletý rapper z Comptonu nepije alkohol a také je obhájcem bezdrogového života, protože vyrůstal v rodině, kde se pravidelně projevovaly negativní účinky drog a alkoholu. V rozhovoru pro Arsenio Hall Show mluvil o svém rozhodnutí zůstat střízlivý a povzbuzoval ostatní, aby udělali totéž.

Eminem
Eminem letos oslaví 15 let bez drog. Slim Shady v roce 2007 málem zemřel na předávkování Metadonem, což ho o rok později vedlo k rozhodnutí přestat brát drogy a od té doby je čistý.

Tyler, the Creator
Sedmadvacetiletý Tyler z Kalifornie působí na fanoušky jako šílenec, mnohé by však překvapilo, že nebere drogy ani nepije alkohol. Jeho hyperaktivní výlevy jsou tedy způsobeny přirozenou energií.

Macklemore
Čtyřiatřicetiletý rapper Macklemore ze Seattlu připisuje svou kariéru právě střízlivosti: „Vždy je pro mě důležité vrátit se do místnosti anonymních alkoholiků, cítit smradlavý kafe a připomenout si, že bez střízlivosti bych nikdy nedosáhl své kariéry“.

Ice-T
Rapová legenda Ice-T, která brzy oslaví již šedesáté páté narozeniny, je známý svou abstinencí a nedávno na Twitteru prohlásil: „Já si také myslím, že střízlivost mi dala v životě velkou výhodu“.

André 3000
Slavný rapper z Outkast před časem v rozhovoru pro Guardian objasnil svou abstinenci: „Říká se, že když jste najetej, neměl byste se dívat do zrcadla a já to udělal a viděl jsem, jak chátrám a řekl si: „Vypadáš strašně, měl by ses na to vysrat. A tak jsem zastavil, zřídkakdy piju a nekouřím. Nyní jsem závislý jen na tvorbě“.

Kid Cudi
Clevelandský rapper Kid Cudi měl velké problémy s alkoholem i s drogami krátce poté, co se proslavil, ale později se dokázal obou démonů zbavit: „Lidé chtějí, abyste byl osobnost a stál si za tím a tak jsem si vybral být čistý a střízlivý. Kvůli sobě samému, kvůli mému zdraví, kvůli mé dceři, kvůli mé rodině“.

Gucci Mane
Gucci byl velkým příznivcem drog, zejména pak leanu a kokainu. Ve vězení měl však čas začít se svou závislostí bojovat: „Na drogách jsem byl fakt špatnej, mluvil jsem jinak. Když jsem vykouřil skoro libru trávy denně, byl jsem úplně přejetej. Když jsem pil každej den lean, byl jsem úplně vygumovanej“.

Hopsin
Před několika lety v rozhovoru Hopsin promluvil o své střízlivosti: „Víte, když jdu na party do klubu, nikdy mi nic neunikne, protože jsem střízlivej a přesto se bavím. Spoustu lidí má pocit, že se nemůžou bavit, aniž by se něčím nalili nebo sjeli. Není to pravda. Oni jsou jen prostě takhle navyklí, oni prostě jen neví, jak si to jinak užít“.

Zdroj: ranker.com


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.