Hip Hop Magazín

Hudba

10 rapperů, kteří jsou aktuálně ve vězení a proč

29.12.2023

10 rapperů, kteří jsou aktuálně ve vězení a proč

Víš kterých 10 známých rapperů aktuálně sedí ve vězení a proč? Dozvíš se v novém článku, který má čistě informační charakter a není rozhodně myšlen jako bagatelizování nebo ospravedlňování trestné činnosti.

Karlo


Velmi tvrdý verdikt si vyslechl v loňském říjnu u soudu známý slovenský rapper Karlo z tuzemského labelu Milion+. Za převoz marihuany a kokainu nakonec dostal 7 let nepodmíněně. Zadržen byl ve vlaku při cestě na Slovensko když u něj policie našla 1,5kg marihuany a 150g kokainu. Karlovi původně hrozilo až 15 let, ale díky jeho trestní bezúhonnosti a projevení lítosti mu soudce nakonec odklepl 7 let. Je tak pravděpodobné, že by se mohl při dobrém chování dostat na svobodu někdy v roce 2026.

El Marón


Největším kriminálníkem na poli českých a slovenských rapperů je bezpochyby šestatřicetiletý Marek Teplý alias El Marón, který je znám především jako člen horrorcore rapové kapely Masový Wrazi. Ten na konci roku 2014 v opilecké hádce zavraždil nožem před třebíčským barem Sandra o čtyři roky mladšího muže. Na začátku roku 2016 mu byl vyměřen trest v délce 11,5 let vězení. Na svobodu by se tak měl dostat v roce 2027.

Young Thug


Známý rapper byl spolu s dalšími 26 členy gangu Young Stoner Life zatčen na základě obvinění v Atlantě v květnu 2022. Thug byl jako vůdce gangu obviněn z podílu na vraždě a loupežném přepadení. V lednu 2024 bychom se měli dozvědět verdikt.

Tory Lanez


V létě roku 2022 se dostal do hádky s Megan Thee Stallion, což vyústilo ve střelbu, ve které Tory Lanez postřelil Megan opakovaně do nohou. Ve vězení si odkroutí 10 let.

Max B


V roce 2009 byl odsouzen na 75 let za vraždu.

C-Murder


Bratr Mastera P byl poslán v roce 2002 na doživotí za vraždu 16ti letého fanouška.

Big Lurch


V roce 2003 byl odsouzen na doživotí za vraždu pokojské, tento případ byl obzvlášť děsivý, Big Lurch údajně svou oběť rozpáral a jedl její vnitřnosti.

The Kidd Creole (Grandmaster Flash and Furious Five)


V srpnu 2017 byl zatčen za brutální vraždu bezdomovce a ve vězení by měl strávit 16 let.

Tay-K


Běžnému fanouškovi rapu, který se orientuje spíše na české prostředí, asi jméno rappera Tay-K nic neřekne. Přesto patřil k největším objevům roku 2017 a aby ne, jeho track The Race (video níže), který nahrál v pouhých 16 letech byl velkým hitem a na youtube se blíží magické hranici čtvrt miliardy zhlédnutí. Ovšem svou kariéru zahodil dříve než se stačila nějak více rozjet. Příliš si vzal do hlavy život gangstera a po té co v dubnu 2017 přepadl a zavraždil Ethana Walkera, už poznal pouze zdi věznic. Za vraždu dostal 55 let, dalších 30 let za loupežné přepadení a dalších dvakrát 13 let za další loupeže. Podtrženo sečteno v souhrnném trestu by měl strávit za mřížemi 99 let.

YNW Melly


YNW Melly, narozen jako Jamell Demons, byl zatčen v únoru 2019 za svou údajnou roli ve vraždě svých nejlepších přátel YNW Sakchasera (Anthony Williams) a YNW Juvyho (Christopher Thomas Jr.) dne 26. října 2018. Žalobci tvrdí, že Melly zastřelil dva muže a zinscenoval scénu s pomocí YNW Bortlena (Cortlen Henry), aby střelba vypadala jako střelba z auta jinými pachately, na verdikt se čeká.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.