Hip Hop Magazín

Hudba

17 rapperů, kteří byli postřeleni a přežili

28.1.2023

17 rapperů, kteří byli postřeleni a přežili

Dnes se podíváme na  sedmnáct rapperů, kteří se stali objetí střelby, avšak svému zranění nepodlehli a přežili.

21 Savage
Číslice ve jméně tohoto pětadvacetiletého rappera z Atlanty není náhodná. Přímo na jeho 21. narozeniny byl Savage šestkrát postřelen ve svém autě, po té, co se dealování drog proměnilo v loupežnou přestřelku. 21 Savage přežil, ale jeho parťák Johny takové štěstí neměl a na místě zemřel.

Cam´ron
V říjnu 2005 byl Cam ve Washingtonu, kde vystupoval na Howardské Universitě. Další noc, když opouštěl klub zastavil se svým Lamborghini na světelné křižovatce. Zničeho nic vedle něj zastavilo další vozidlo a řidič se zbraní v ruce ho nutil z Lamba vystoupit, aby mu ho mohl ukrást. Cam se začal bránit a tak ho neznámý pachatel třikrát postřelil. Přes zranění se mu podařilo z místa ujet a díky jeho pohotovému fanouškovi, který ho následně odvezl do nemocnice, přežil.

Fabolous
Když opouštěl známou restauraci Justin´s na Manhattanu, která patří Diddymu, byl Fab v podzemní garáži postřelen do stehna. Když se ovšem snažili Faba jeho banda dostat rychle do nemocnice , nastala kuriózní situace. Zadržela je totiž policie za jízdu na červenou a protože u nich našla střelné zbraně, tak je všechny pozatýkala. Faba ošetřili až ve vězeňské nemocnici.

Ghostface Killah
Na začátku 90 let, ještě před proslavením Wu-Tang Clanu, byl Ghostface postřelen do krku a do ramene v Ohiu, kde v té době bydlel. To bylo ještě v dobách kdy byl Ghost společně s RZA zapojení do hustlování a sellení drog. Naštěstí se z dealera stal uznávaný rapper a člen Wu-Tang Clanu.

Lil Wayne
Když bylo Lil Waynovi 12 let, hrál si doma s nabitou devítkou. Naneštěstí postřelil sám sebe a to přímo do hrudníku. Zranění byla velmi vážná a Wayne unikl smrti jen o vlásek. Lil Wayne se o tom zmínil ve své písni 3 Peat, kde i zmiňuje “ Podle lékařů jsem mohl umřít v dopravní zácpě“

Young Buck
Člen G-Unit byl jednou nohou v hrobě v roce 2000, když byl postřelen ve svém vlastním domě v Nashvillu v Tennessee. Ozbrojený lupič se do domu vloupal, aby ukradl drogy. Když narazil na Bucka, několikrát ho střelil, nechal ležet na pospas smrti, a z místa utekl. Young Buck se nakonec do nemocnice dostal a díky krevní transfúzi přežil.

YG
V červnu 2015 byl YG byl postřelen přímo ve studiu, kde nahrával novou desku. Jedna kulka mu způsobila hned tři zranění. Policejní orgány si stěžovali, že byl YG velmi nespolupracující, když se snažili přijít na střelce. Pravděpodobně se jednalo o někoho z jeho nejbližšího okolí a YG ho nechtěl udat. Zranění však nebyla vážná a do studia se vrátil už druhý den.

Trae The Truth
V červnu 2012 se stal Trae The Truth na parkovišti Scores Cabaret účastníkem přestřelky, při níž byli zavražděni 3 lidé (dva muži a jedna žena). Trae byl střelen do ramene, ale zranění nebylo vážné. kulku si z těla vyndal až o 5 let později a to přímo před kamerou, která to natáčela.

Troy Ave
V roce 2016 se stal Troy Ave cílem ozbrojeného útoku hned dvakrát. Poprvé v květnu, během koncertu T.I. v Irving Plaza, kdy byl postřelen do nohy a následně byl sám zatčen a obviněn z pokusu o vraždu (tento případ ještě nebyl uzavřen). Po druhé pak byl postřelen v oblasti hlavy v prosinci téhož roku v Brooklynu, když seděl ve vozidle.

LLoyd Banks
10. září 2001 byl tento člen G-Unit dvakrát postřelen, když opuštěl jeden noční klub v Queens. Postřelen byl do zad a do břicha. Když druhý den ležel po operaci v nemocnici sledoval známý teroristický útok na dvojčata.

Obie Trice
Den před silvestrem roku 2005 byly Obie se svou přítelkyní přepadeni v Detroitu. Z celkem čtyř střel zasáhla Obieho jedna do temene hlavy. Doktoři mu řekli, že pokud by se kulka dostala ještě o pár milimetrů dál, byl by mrtev. Od té doby má kulku stále v hlavě.

Ol´ Dirty Bastard
V roce 1994 se dostal ODB jednoho dne na ulici do hádky s jiným neznámým rapperem, když v tom se hádka proměnila ve střelbu a ODB byl postřelen do břicha. O čtyři roky později byl postřelen ještě dvakrát, do zad a do ramene, když se stal obětí vloupání v domě své přítelkyně.

The Game
V roce 2001 byl The Game sám doma, když v tom uslyšel ve 2 hodiny ráno klepání na dveře. Myslel si, že je to jeho pravidelný zákazník, kterému dealoval a proto mu šel otevřít. Smažka tam opravdu byla, ale spolu s ním další dva ozbrojení muži, kteří se na něj vrhli a přepadli ho. Když se s němi The Game začal prát odvětili mu střelbou. The Game byl zasažen celkem pětkrát. Když se trochu probral po pár minutách na zemi, zavolal si záchranku a opět upadl do bezvědomí, v nemocnici strávil ještě další 3 dny v kómatu.

50 Cent
24. května 2000 seděl Fifty na zadním sedadle auta před domem své babičky, když se k němu kdosi přiblížil a začal po něm střílet. Celkem ho zasáhlo 9 střel a to do ruky, ramena, kyčle, obou nohou, hrudníku a levé tváře. Při čemž právě poslední zmíněné zranění přidalo jeho rapu specifické mumlání, kterým se proslavil. Trvalo mu pět měsíců než se z toho dostal.

B Real
Ač se v posledním čtvrtstoletí zdá být B-Real, díky své značné konzumaci marihuany, mírumilovný i on byl před svou kariérou členem obávaného gangu. V roce 1988 byl postřelen do zad po té co se obchod s drogami přeměnil v hádku a B-Real byl hospitalizován s prostřelenou plící. Následně změnil svůj životní styl a dal se na dráhu rappera.

2Pac
Jedna z nejznámějších přestřelek v dějinách rapu, která se dokonce objevila už ve dvou celovečerních filmech se stala 29.11.1994. V hale proslulého nahrávacího studia Quad Studios byl Tupac pětkrát postřelen a okraden o šperky. Tuto přestřelku Tupac přežil, ale začala tím také velká válka západního a východního pobřeží, jež skončila vraždou dvou nejlepších rapperů, jaké jsme kdy měli.

Waka Flocka Flame
V roce 2010, když bylo Wakovi 23 a on zrovna nabíral na popularitě díky svému debutovému singlu O Let´s Do It, postával jednoho dne se svým fellou u automyčky, když v tom ho někdo udeřil do obličeje kvérem Glock 19. Útočník se mu snažil sebrat šperky, ale Waka se začal bránit. Útočník ho následně střelil do právého ramene a utekl.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.