Hip Hop Magazín

Hudba

26 let po smrti a konečně se „dočkal“, Tupac Shakur bude mít hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu

2.6.2023

26 let po smrti a konečně se „dočkal“, Tupac Shakur bude mít hvězdu na chodníku slávy v Hollywoodu

Jeden z nejslavnějších a nejikoničtějších rapperů všech dob, Tupac Shakur, bude posmrtně poctěn za své dílo v oblasti kinematografie. 7 června bude totiž odhalena jeho vlastní hvězda na chodníku slávy v Hollywoodu. Tupac, který zemřel v pouhých pětadvaceti letech na následky střelných zranění, které mu způsobil do dnes neznámý pachatel v noci 7. září 1996 v Las Vegas, se tak připojí ke svým kolegům z rapové branže jako Queen Latifah, Diddy, LL Cool J, Ice Cube, Pitbull, Snoop Dogg, Ice Cube, Cypress Hill, 50 Cent, Ice-T, nebo Missy Elliot.

 

 

Tupac Shakur, který je uváděn jako rapper s nejvíce prodanými alby v historii s více než 75 miliony prodaných alb, za svůj krátký život stihl zanechat významnou stopu také ve filmovém průmyslu. Poprvé se objevil v podivné hororové komedie Nic než trable z roku 1991, o rok později následovala jeho první hlavní role v kultovním filmu Juice, který patří k tomu nejlepšímu co se doposud v oblasti filmů s rapovým námětem natočilo. Za zmínku stojí také romanťárna Poetic Justice z roku 1993, kde si zahrál po boku Janet Jackson. Ale tím výčet kvalitních filmů s Tupacem rozhodně nekončí, dá se říci, že co film s Tupacem to klenot .. v roce 1994 to byl silný film Nad košem z basketbalového prostředí, o dva roky později následovalo akční drama Střela s Mickey Rourkem a Adrienem Brodym.

 

 

Po jeho smrti pak ještě vyšla v roce 1997 feťácká komedie Za branami pekla (pokud jste neviděli, tak doporučuji, Tupac jako smažka závislá na heráku se snaží abstinovat, ale systém a okolnosti mu hází klacky pod nohy) a jeho herecká kariéra byla uzavřena snímkem Gang policajtů, který je zároveň mnohými považován za jeho nejlepší roli. Po této krátké rekapitulaci jeho filmových zářezů je jasné, že si hvězdu na Walk of fame rozhodně zaslouží a je s podivem, že jsme museli čekat 26 let.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.