Hip Hop Magazín

Hudba

3 českoslovenští rappeři, kteří jsou aktuálně ve vězení

20.10.2022

3 českoslovenští rappeři, kteří jsou aktuálně ve vězení

Kteří 3 čeští nebo slovenští rappeři aktuálně sedí ve vězení? Dozvíš se v novém článku, který má čistě informační charakter a není rozhodně myšlen jako bagatelizování nebo ospravedlňování trestné činnosti.


Leo Beránek


Leo si v roce 2018 vyslechl od Nejvyššího soudu trest odnětí svobody v délce 6 let za těžké ublížení na zdraví, vyhrožování zbraní a výtržnictví. Odsouzen byl za dva incidenty, přičemž k jednomu z nich se přiznal. Tím mělo být napadení jiného muže v centru Prahy v květnu 2018, kdy podle svých slov bránil dívku, kterou měl poškozený před incidentem napadnout. Druhý incident se pak stal o 5 dní později, kdy měl Leo údajně napadnout invalidu a následně muže, který se invalidy zastal. Kontroverzní rapper aktuálně sedí ve věznici na Pankráci, ze které v loňském roce nelegálně natočil videoklip (viz níže), kvůli kterému nyní čelí dalšímu obvinění.


Karlo


Velmi tvrdý verdikt si vyslechl před měsícem u soudu známý slovenský rapper Karlo z tuzemského labelu Milion+. Za převoz marihuany a kokainu nakonec dostal 7 let nepodmíněně. Zadržen byl ve vlaku při cestě na Slovensko když u něj policie našla 1,5kg marihuany a 150g kokainu. Karlovi původně hrozilo až 15 let, ale díky jeho trestní bezúhonnosti a projevení lítosti mu soudce nakonec odklepl 7 let. Je tak pravděpodobné, že by se mohl při dobrém chování dostat na svobodu někdy v roce 2026.


El Marón


Největším kriminálníkem na poli českých a slovenských rapperů je bezpochyby šestatřicetiletý Marek Teplý alias El Marón, který je znám především jako člen horrorcore rapové kapely Masový Wrazi. Ten na konci roku 2014 v opilecké hádce zavraždil nožem před třebíčským barem Sandra o čtyři roky mladšího muže. Na začátku roku 2016 mu byl vyměřen trest v délce 11,5 let vězení. Na svobodu by se tak měl dostat v roce 2027.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.