Hip Hop Magazín

Hudba

5 nejdůležitějších událostí na česko-slovenské scéně v uplynulém roce 2018

20.1.2019

5 nejdůležitějších událostí na česko-slovenské scéně v uplynulém roce 2018

Vracíme se po čase opět s naší bilanční rubrikou, ve které si připomínáme nejdůležitější události ve světě rapu v uplynulém roce 2018. V minulém díle jsme se podívali na 5 největších a nejdůležitějších událostí ve světe rapu v uplynulém roce 2018 a dnes se podíváme na 5 nejdůležitějších událostí na naší scéně, tedy přesněji té česko-slovenské.Michajlov nastoupil do výkonu trestu

První událost, kterou jsme vybrali do našeho výběru pěti největších události na CZ/SK scéně je nástup Brněnského rappera Michajlova do výkonu trestu. Kvůli porušení podmínky mu byl vyměřen trest v délce 18 měsíců, na svobodu by se případně mohl dostat už po 12 měsících. Aktuálně je umístěn v Pardubické věznici a na svobodu by se mohl podívat už toto léto. Z vězení vydal jako první rapper u nás album, které se jmenuje 1991.

 

 

Chaozz vystoupil na Hip Hop Kempu

Před třemi lety se zdál comeback legendární české rapové bandy Chaozz jako naprosto nereálný. Naštěstí si Metoděj dal tu práci a kluky překecal k návratu na koncertní scénu prostřednictvím světového finále End of the Weak, který se konal v roce 2017 v pražském Meet Factory. Ti od podzimu 2017 vydali jeden nový singl a zajeli několik koncertů, ovšem ten nejzásadnější je čekal na konci srpna 2018 na letišti v Hradci Králové. Zde poprvé ve své historii vystoupili na Hip Hop Kempu a zároveň tak zažili největší koncert svého života před několikatisícovým davem a to po neuvěřitelných 23 letech kariéry.

 

 

Marpo a Rytmus se utkali v boxerském zápase v rámci XFN 15

Na začátku roku 2018 vyzval slovenský rapper Rytmus českého rappera Marpa na boxerský souboj. Ten po několika dnech tuto výzvu přijal a na konci roku 2018, konkrétně 27.12.2018 se spolu utkali v pražské O2 aréně před vyprodaným hledištěm v rámci 15. pokračování XFN. Vítězem se stal Marpo, ale Rytmus se držel statečně a vytrvale.

 

 

Beef Majk Spirit vs. Moloch Vlavo

“Dvanast rokov som ho ignoroval, ale ked su dobri ludia ticho, ti zli stvoria netvora..” přesně těmito slovy uvedl na začátku června člen legendární crew H16 Majk Spirit svou reakci na Molochovu skladbu “Zec ma“ v podobě diss tracku Prvý a Posledný. Dlouhou dobu poté to vypadalo, že se oheň u našich východních bratrů přestane dále šířit. Opak je však pravdou. Moloch si nic nenechal líbit a Majk Spiritovi po kratší odmlce poslal odpověď v podobě Halooo.

 

 

Supercrooo se vrátili prostřednictvím videoklipu Arnold Leopard-Navrátil

Pátou událostí, kterou jsme z loňského roku vybrali je návrat Supercrooo, kteří se po delší odmlce spojili ve videoklipu Arnold Leopard-Navrátil. Track pochází z posledního studiového alba Jamese Cola – Stanley Kuffenheim a opět rozdmýchal naděje na plnohodnotný comeback této legendární pražské party. Dočkáme se snad už letos?

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.