Hip Hop Magazín

Rozhovory

Armored: „Já jsem vděčný za každou úspěšnou spolupráci, protože těma se posouvám nejvíc.“

24.12.2021

Armored: „Já jsem vděčný za každou úspěšnou spolupráci, protože těma se posouvám nejvíc.“

Psal se rok 2016, kdy jsme poprvé kontaktovali grafického kouzelníka kralujícího ze vstupních bran Krkonoš. Dnes je to 5 let od naší prvotní konverzace a dotyčný pro nás čaruje stále! Flayer, cover, logo, promo? Vše u nás pouze s jedním podpisem a tím je Miloň Rezler a.k.a. Armored. Za ty roky je to už naše stálá spojka, díky které dostávají naše projekty ten správný kabát. Křížových výslechů jsme spolu vedli již hromadu, dnes nás však napadlo se s jedním z nich podělit i s vámi. Pohodlně se usaďte, zamíchejte kakao a vychutnejte vánočku s novým rozhovorem.

Zdravíme Vrchlabí! Pojďme začít trochu „geograficky“… Armored a rok 2021! Kam až nově sahá tvé jméno? Jak by jsi zhodnotil tento rok? (Poprosíme mimo virus 🙂 )

Zdravím… Rok 2021?! Asi jako téměř u každého, bylo zle i dobře. Já jsem však člověk, který se snaží dělat všechno, aby bylo fajn a nedávat si „omezení“ tam, kde žádný není. Jinak co se týče mé tvorby, tak “prozatím“ jsem se rozrostl, díky spolupracím na Slovensko, Německo, Rakousko, Anglie, Irsko, Švýcarsko, USA(New York), Jamajka, Nigérie, Belgie, Argentina.

Není tajemstvím, že na scéně působíš pod křídly Kali records… Stále tento fakt platí?

Stále platí „Od začátku do konce“ a to doslova, nechal jsem si udělat kérku K.R (Kali Records). Přeci jen jsem součástí už 9 let, takže brzo bude i výročí 😀

Když už zde zmiňuješ tetování. Co všechno máš pod kůží?

Co se týče ostatních kérek, všechno má pro mě osobní význam takže:
1. Nápis ARMORED
2. Moje logo
3. Lebka s tužkou a pitbul
4. „Holka s hodinami“ (To jsem chtěl hlavně zaplnit místo)
5. Gangstery s kmotrem
6. Logo Kali Records

Co říkáš jako člen výše zmiňované rodinky na Kaliho poslední tvorbu?

Kaliho poslední tvorbu? Pokud máš na mysli album Život není zlý?! tak za mě jenom super, je to opět další posun, ale přitom furt ten stejný Kali. Je na špičce scény a právem. Já ho velice cením jako umělce, ale o to víc jako člověka.

Na čem momentálně pracuješ a kde uvidíme tvůj podpis?

Teďka posledně jsem pracoval na logách pro firmy. Akcích v Anglii a nové album od Gambiče. Ale stále je na čem pracovat a pracuje se.

Co tvá výbava k samotné tvorbě pane… Stále platí pořádný počítač, graficky tablet a Adobe Photoshop?

Samozřejmě bez toho by toho moc nešlo. Nedávno jsem si ještě pořídil na další práci Ipad Pro, na kterém se snažím taky něco dělat, ale je to opět něco jiného než můj grafický tablet, který mam připojený k pc.

Z tajných zdrojů víme, že si začal oblékat častěji a častěji boxerské rukavice.. Je to pro tebe relax, udržení disciplíny, útěk od reality či se chystá nějaký zápas ? Ps. Co říkáš na připravovaný galavečer FIGHT NIGHT CHALLENGE?

Jednoduše… Začal jsem „boxovat“, protože to mám rád a potřebuju se někde vybít. Mám to jako takový ventil, dokážu u toho vypnout. Hlavní důvodem však bylo zdraví… Jelikož před lety jsem vstal z vozíku a musel jsem se naučit znova chodit. Nemůžu ani běhat. Dostal jsem se do bodu, kdy jsem měl 150kg, ale sám jsem přelezl na 85kg.

Jinak co se týká Fight Night Challenge, tak jsem dost zvědavý na některé zápasy. Aspoň se ten sport dostane zase trošku do jiného kruhu lidí, jelikož tam mají zápasy i „rapeři“. Snad se ukáže kdo má to srdce drsného „uličníka“ jako je v oblibě určitá póza.

Komu budeš fandit u zápasů právě rapperů? Čis T nebo Frayer Flexking? Moloch nebo Laky? Rytmus nebo Gábor?

To ani ne, že bych někomu konkrétně fandil, ale hlavně jsem na to zvědavý. To samé platí u zápasu co má Attila Végh.

Známe se roky, nově jsme však zaregistrovali v jednom z rozhovorů, že se charakterizuješ jako flegmatik, není to při tvém oboru problém?

V práci nebo tvorbě vůbec ne, tam to je jiné… Flegmatik se beru pokud se určité věci nedotýkají mých přátel a blízkých. Tak tam mi to je úplně jedno (co se týče nějakých malicherností). Ale hlavním faktem je, že já nefunguju na rozkazy.

V období Covidu-19 se přetrhl pytel a vzniklo spoustu nových rádoby malířů… Neláká tě s tvým talentem vyměnit občas tablet za plátno?

Už jsem nad tím přemýšlel, ale moc mě to upřímně netáhne. Cením však každého kdo maluje a má to hlavu a patu…

Design by Armored

Rozhovorů bylo spoustu, nikdy jsme se tě však nezeptali na tvou první grafickou práci… Vzpomeneš si na ní? Popřípadě máš někde uložené své první kroky v oblasti grafiky?

Ještě nedávno jsem někde narazil na jednu z prvních prací, co se tvořilo někde v malování 😀 A určitě mám i tyto první práce uložené… (Možná se příště i pochlubím)

Jaká spolupráce tě za poslední roky potěšila nejvíce?

Já jsem vděčný za každou úspěšnou spolupráci, protože těma se posouvám nejvíc. Jedna z nich, co mě udělala radost, je třeba věc, kde se objevil pro mě legendární Jadakiss. Pominu-li však spolupráce, tak mě nejvíc dostává feedback od lidí a zmínka, že jsem dotyčné i motivoval. Popřípadě i děti, které se mě ptají jakou mám školu, protože chtějí dělat to samé co já. To je pro mě nejvíc a jsem za to strašně vděčnej.

Když už jsme u těch dětí a otázky, co máš teda za školu? Je to opravdu nějaká v oblasti grafiky nebo si šel cestou „naučím se sám“?

Já se grafice věnuju přes 18 let, ale nikdy jsem nedělal žádnou školu. Čistě jsem se tomu naplno věnoval. Samozřejmě ne vždy to bylo jednoduché, ale stálo to všechno za to! Díky tomu si plním svůj dětský sen.

To je pro dnešní den vše… Pokud-li máš nějak vzkaz pro fanoušky, máš nyní prostor. 

Děkuju úplně všem, co si našli čas přečíst rozhovor a kteří nějakým způsobem sledují mojí cestu, protože ještě ani z daleka není u konce. Hlavně všem přeju zdraví a šťastné a veselé… Hou hou
    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.