Hip Hop Magazín

Párty

Arrested Development již za pár dní i s oficiální afterparty

10.5.2022

Arrested Development již za pár dní i s oficiální afterparty

Návrat hiphopové legendy potvrzený vynikajícími dvěma alby. Do MMC 14. května 2022 zavítá jedna z nejoceňovanějších hiphopových skupin, vítěz Grammy, Arrested Development. Představí své dva nejnovější alba i známé hity, kterými vytvářely pozitivní obraz o afroamerické kultuře. Koncert je součástí nové koncertní série Danube Music Day. Oficiální afterparty se uskuteční na Sun Decku, kde vystoupí Haf & Beyuz DJ set, Jah Division Sound System a další.

Již za několik dní se představí v bratislavském MMC jedna z nejlepších koncertních hiphopových kapel Arrested Development. Ti jsou na svém evropském turné, na kterém představí skladby ze dvou novinek Don’t Fight Your Demons a For the FKN Lov, stejně jako starší hity, kterými definovali live zvuk amerického hiphopu. Americká hiphopová group Arrested Development vznikla v roce 1988. Od zbytku scény se již od začátku lišila. Její dva zakladatelé – MC Speech a turntbalista Headliner – se setkali na uměleckém institutu v Atlantě, kde studovali a přitom organizovali různé řečnické akce.

AD měli velký úspěch, když se kolem nich vytvořila komunita, která odmítala vliv gangsta rapu na život mladých lidí. Namísto kultury konzumu, utrácení peněz, drog a násilí, dávala do popředí vzdělání a hodnoty, které měly zajistit mladým lidem slušný život. Z toho vyplynul i jejich název Arrested Development, který měl odkazovat na to, že hiphop a rap nejsou jen doménou nebezpečných ulic. Jejich názory formoval spirituální vůdce, aktivista a dlouholetý člen tohoto kolektivu, Baba Oje, který zemřel v roce 2018. Hlas afroamerické kultury se šířil éterem poté, co vydali debut 3 Years, 5 Months and 2 Days in the Life Of…, ze kterého prodali čtyři miliony nosičů. První éra kapely trvala od roku 1988 do 1996, kdy se uzavřela albem Zingalamaduni. Potom si dali na jistý čas přestávku a členové kapely se věnovali svým sólovým projektům nebo rodině.

Návrat přišel v roce 2000 s nahrávkou Heroes of the Harvest. Arrested Development jsou respektovanou koncertní kapelou, která vyprodává kluby a sály po celém světě. Přicházejí s pozitivním vibou a myšlenkami, přičemž bourají stereotypy a klišé o hiphopové kultuře. Zejména v posledních letech jsou usilovní i ve studiové práci. V letech 2020 a 2021 vydali alba Don’t Fight Your Demons a For the FKN Lov. Opětovně tím připomněli, že Atlanta, ze které pocházejí, má v hiphopu pevné místo podobně jako New York, Detroit, Chicago či Kalifornie.

Oficiální afterparty po koncertě Arrested Development se uskuteční na Sundecku. Začátek je naplánován ve 22:00 vinyl setem pravých selektorů Jah Division Soundsystem, kteří jsou považováni za vůbec první reggae soundsystem na Slovensku. Později usednou ke gramcům dvojice Haf & Beyuz DJ ze známého labelu Brekeke Records, která vydala letos své páté studiové album s názvem Číslo 5 žije. O dobrou hudbu se postarají i další skvělí DJ´s. Vstupenky z koncertu AD platí také na afterparty na Sun Decku.

Arrested Development Official Afterparty (Danube Music Day 2022)

https://www.facebook.com/events/303080355326486

Koncert Arrested Development se uskuteční pod značkou Danube Music Day, která chce přinášet na Slovensko přelomové a průkopnické interprety, kteří výrazným způsobem formovali hudební scénu (v oblasti zvuku, formy i estetického vnímání), ale přesto u nás ještě nikdy nevystoupili, nebo jen velmi sporadicky.

Arrested Development : Danube Music Day 2022

https://www.facebook.com/events/751355645840833/


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.