Hip Hop Magazín

Párty

BROTHER ALI posiluje line up Hip Hop Kempu

6.6.2019

BROTHER ALI posiluje line up Hip Hop Kempu

Černá ovce. Bílá vrána. Stačí jeden pohled a je jasný, že tady obvyklé černobílé berličky nestačej. Najednou vypadaj blbě jak černobílá duha. Pajdaj na obě nohy jak nohy dřevěný, kterým v těle vrtá červotoč. Brother Ali a něco je zneklidňujícím způsobem jinak. Všechno je jinak. Úplně. Znervózňuje svým stoickým klidem.

Fousatej albín. Je bílej? Nebo černej? Do toho ty témata, do kterých se nikomu nechce. Ožehavý, citlivý, kontroverzní, provokující… všechny proplouvá s jistotou ledoborce. Co vám zvedá kufr a vaří vnitřnosti chce řešit láskou. Nebojí se mluvit proti všemu hnusu světa, ale nikdy nepřestane odhalovat hlavně krásu.

Předsudky a stereotypy jako mírumilovnej muslim rozptyluje, argumenty i srdcem na dlani odzbrojuje, muchlá, zahazuje… Jak ho uchopit, když pálí jak plamen? Kam ho zařadit, když nikam nepatří? Jaký katalogový štítek by mu slušel? Místně je to jasný: Minneapolis. Takže žádná „mekka“ rapu. Minneapolis není zrovna hlavní město, kde se „to“ děje a ulice vibrují dupáním zástupů talentu. Něco by se ale přeci našlo. Jeho label Rhymesayers (Atmosphere, Evidence, P.O.S., Sa-Roc, MF DOOM, Eyedea & Abilities, …) a mapa indie rapu, to už je zase jiná písnička. Jaká, to si poslechneme u tohohle návratu na Kemp po jedenácti letech.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.