Hip Hop Magazín

Hudba

„Buben musí sekat hlavy.“ tvrdí ostravský pes Yoga Spank. Usekl Stopař tu tvou?

16.7.2019

„Buben musí sekat hlavy.“ tvrdí ostravský pes Yoga Spank. Usekl Stopař tu tvou?

Starý pes dělá díry do ostravského smogového ovzduší. O kom, že je řeč? Stopař… Říká ti tento název něco? Nemyslíme však trampský časopis, knihu z roku 1940 ani český film z roku 1978. Jedná se o „čerstvou“ věc! Název Stopař totiž obdrželo druhé sólové album, kterým si o slovo říká rapper Yoga Spank.

Buben musí sekat hlavy.

První fakt zmíněný ve výstřelu s názvem Kategorie Trendy. Souhlasíš? My samozřejmě ano… Je libo sousto z města šalin (DJ Opia)? Produkci a skretche od mistra Tesaře z labelu Ty Nikdy (DJ Fatte)? Či jména jako Esha, BastaBeats a Emeres? Kýveš-li hlavou nahoru a dolů je pro tebe Stopař velmi chutné 15-ti chodové menu, které ti po hudební stránce nabídne i pestrý dezert. Sedm z patnácti bubnů totiž doprovází bongo (Aleš Němec), kytara (Tomáš Manczal), basa (Tomáš Manczal) a saxofon (Anthony Rinaldi).

Zvedám tu whisky nad hlavu, zdraví tě Hellboy.

Tento pozdrav neposílá démon  s červenou kůží, ocasem a dlouhými rohy (které si však brousí a pravidelně piluje, aby vypadal „normálně“) a jednou kamennou rukou ale opět Yoga Spank v jedné z nejlepších skladeb celé desky. Hellboy je považován za nejúspěšnějšího agenta Úřadu, nicméně jeho osudem stále zůstává zkáza světa. Tohle konstatování sedí jako hrnec na prdel. Yoga Spank je v našich očích jeden z nejlepších rapperů v Ostravě, avšak zůstává občas „nepovšimnut“. Tiše doufáme, že se to změní. 

Foto by Ondřej Kutaš (Defabrik)

Radši poslouchám cikány z Karviné než sterilní naleštěný prvoligový rap.

Žádný rodák z Karviné album nijak neobohatil ale čistě bez hosta tato placka není. Výlet do zastavárny Yogovi zpříjemnila s autorádiem a telefony v ruce dvojice Raklo Rukono a Popitszi. Svou posedlost následně prezentovala i trojice Tomba Bomba, Oliver Lowe a Ondre J Pivec. Třešničku na dort všem spolupracím pak dává výlet na ostrov společně s členem kapely Pio Squad Efkem.

Díky hudbě jsem vypadl z hoven, z reality co mi ničila sny.

Tento úryvek u Stopaře nehledej… Album už máme v kostce výše uzavřené. Pokud tě doposud deska nestraší při spaní v poličce nad hlavou nebo nezdobí tvůj přehrávač v autě, měl bys to napravit. Mávl nám Yoga Spank tímto albem opět na tři roky dopředu? Omyl… Come back Safari? Také omyl. Ocelové město nám pomalu ale jistě dává dohromady nové složení. Pod pokličkou vře a bublá nový projekt od trojice Tenki, Yoga Spank a Raklo Rukono. „Neznáme název. Necháme se unášet repem. Tematicky nic těžkého. Uděláme to jinak.“


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.