Hip Hop Magazín

Hudba

BOOM BAP na severu republiky? Hledej na odvrácené straně Ještědu

21.12.2020

BOOM BAP na severu republiky? Hledej na odvrácené straně Ještědu

Závěr roku je tradičním obdobím pro publikaci čerstvého hudebního materiálu, nejinak tomu je i v případě nově rodícího se uskupení cannapecafe z libereckého kraje (Český Dub) ve složení Dema, Cynick, Jan Flova, DJ Intelekt a DJ Shamanitoo.

Jedná se o první společný projekt v tomto složení, a to rovnou album o dvaceti stopách nazvané „Jinej název“. Materiál je v klasickém tempu, na nic si nehraje a opírá se o standardní postupy jako samplování a skreče. Autoři nemají snahu „ohýbat“ charakteristický zvuk hip hopu nebo měnit to, k čemu samy vzhlíží, ale snaží se naplno využít potenciál, jaký tento žánr nabízí.

Celý projekt vznikal v průběhu roku 2020. Album produkoval především Jan Flova ve spolupráci s kapelou, ale také D NUT (Liberec), Wave B (Turnov), DJ Shamanitoo (Jablonec nad nisou) nebo slovenští DJ Funkdat a Sloop Tha Loop. Jediným hostem na mikrofonu je pak Janys z Frýdku Místku. O finální zvuk se postaral Kenny Rough.

Album vyšlo v neděli 20.12.2020 na youtube channelu flvr_garden, vydání předcházel klip na nahrávku „Zvraty“. Po Novém roce bude deska k dispozici i na fyzickým nosičích.Pro rejpaly a čtenáře toužící po více informacích:

Kapele cannapecafe předcházel projekt „Asi tak“ dvojice Dema x Cynick, kterým kryl záda Dj Shamanitoo a Dj Intelekt. Album vyšlo pouze online a mělo spíše lokální dosah. Zajímavostí je účast holandské female MC Starrlight. Zatímco „Asi tak“ je vyloženě boombapová záležitost bez kompromisů, Jan Flova kličkoval na pomezí žánrů jako člen kapely Sitcom a po odchodu hledal svůj vlastní zvuk i cestu do chvíle než se vrátil do svého rodného bydliště a spojil síly s Demou, Cynickem a DJs.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.