Hip Hop Magazín

Rozhovory

Chrizz: „STOKA… Můžeš si pod tím představit spoustu věcí. Já to vzal tak, že tu stoku žiju.“

19.12.2021

Chrizz: „STOKA… Můžeš si pod tím představit spoustu věcí. Já to vzal tak, že tu stoku žiju.“

„Kdo se bojí, nesmí do lesa…“ A do jedlového a.k.a. Tanvaldu už vůbec ne! Samozřejmě vtipkujeme… Tanvald je naopak velmi „sympatické“ městečko v Libereckém kraji. Vyprávět by ti mohl i rapper Chrizz, který by svůj rodný hood určitě neměnil. Návštěvu zde neodmítla ani Mumie! Právě Bauch zde totiž také strávil nějaký ten čas před kamerou. Výsledkem této návštěvy můžeš kontrolovat zde. Pokud tě Chrizz zaujal a chceš se dozvědět něco více, mrkni na krátký křížový výslech, který pro nás sfoukla naše šikovná redaktorka YAYA.Yaya: Zdravíme Tanvald a zároveň Chrizze. Pro jistotu jen… Putuje zde pozdrav správně?

Ahoj. Ano! Pocházím z Tanvaldu, miluju Tanvald. Moje město forever.

Yaya: O Tanvaldu už něco víme.. Tvoje tvář je však pro nás velká neznámá. Kdo nebo co je Chrizz? Kdo tě poprvé tituloval tímto jménem? Jak vznik tvůj pseudonym?

Moje přezdívka vznikla tak, že mě říkali Chris, protože jsem jako malej tancoval hip hop a můj oblíbenec byl právě Chris Brown.

Yaya: 15.11.2021 ti vyšel tvůj sólo projekt STOKA. Co si lidi pod slovem Stoka mají vůbec představit?

STOKA… Můžeš si pod tím představit spoustu věcí. Já to vzal tak, že tu stoku žiju. Žil jsem z ruky do huby, hustlil jsem, podělával, držel v ruce balík a rychle o něj přišel. Stoka znamená bejt kluk z ulice.

Yaya: Co tímhle projektem chceš širší veřejnosti říct?

Tímhle EP STOKA jsem chtěl vyjádřit, co vlastně jsem i když tam není vše, protože moje story je dlouhá. I přes to je toho dost, co se lidi o mě dozvědí. Jednoduše řečeno… EP ukazuje to, co žiju.

Yaya: Jaký směrem/stylem se EP ubíra?

Čistá Stoka, čistý Trap.

Yaya: Či jména jsou na EP k zastižení?

Na EP objevíš producenty jako je můj chábr MAC BEATS a týpek z Německa Plug 72. Jako MC´s přihodili pálivé sloky Profit, Toxxx a Maulin.

Tímto klipem a celým EP jsem chtěl poukázat na to, co je to být stoka a cigan v malém městě, kde se sny pohřbívají. Já jako jediný jsem nepřestal a chci dát naději i ostatním… Je třeba si jít za svým ať to stojí, co to stojí.“

Yaya: Kdo ve finále zaštítil mix a master?

Mix a master dělal Kean. Je to šikovnej kluk a chtěl jsem taky zkusit jiný sound.

edit ➡ 

Velké díky za grafiku patří také člověku a chabroj Twenty. Můj člověk, se kterým to táhneme dlouho a dostaneme to ze stoky nahoru.

Yaya: Od kdy vůbec koketuješ s hudbou?

Hudbě se věnuji už od mala… Dělám to skoro 10 let, ale až za poslední tři roky mě to dává smysl.

Yaya: Co pro tebe hudba znamená?

Hudba pro mě znamená vše, díky ní ventiluju svoje emoce, myšlenky a radost. Hudba tě má udělat šťastným a já s hudbou chcípnu.

Yaya: Jaký styl hudby preferuješ? Kde se cítíš nejlépe?

Já se ještě asi pořádně nenašel a proto se neberu jen jako MC, ale jako muzikant. Miluju G-funk, tvrdý rap, kvalitní old school, ale nejlépe se cítím v trapu.

Yaya: Jakou hudbu teda posloucháš ve svém volném čase?

Hele jedu všechno možný. Jedu si jazz, když jsem úplně sám… Jen se ponořím do té nádhery. Jinak většinu času klasika staré rapové hity. 

Yaya: Je pro tebe lepší kráčet sólo nebo si naopak začínal s nějakou crew?

Začínal jsem s kluky tady z Tanvaldu. Říkali jsme si BlackDevils, bylo nás ranec a samej zmrd. Tímto zdravím Hajzla, Diksyho, MC Benda a Daria.

Yaya: Chrizz a jeho inspirace či vzor?

Vzor asi nemám, ale ví se o mě, že cením Hekra. Ten člověk má nekonečno flow a je to takovej profík, že se od něj můžeš učit pořád. Kdysi jsem měl sen dát s ním věc… Teď je pár hits venku, jsme chábři, takže velkej big up a díky Bauch.

Yaya: Z jakého dokončeného projektu máš největší radost a která skladba u tebe vyhrává?

Největší radost mám momentálně z nového EP. Je to pro mě zatím to nejlepší, co jsem udělal. A skladba? Baví mě všechny, ale asi nejvíc se povedla Stoka a Bičis.

Yaya: Na čem momentálně pracuješ?

Začala práce na mém albu, chci ho udělat jiný. Chci aby lidi poznali, že nejsem jen obyčejný MC, ale muzikant a člověk, který miluje hudbu a dokáže jí dělat ve všech směrech. Takže to nebude čistě jen trap, ale najdeš tam více stylů.

Yaya: Potřebuješ k hudbě klídek nebo stačí procházka po streets a text je na světě?

Mám rád klid a ten mám pozdě večer, kdy už všichni spí a já se můžu topit v beatech a psát ty zmrdský bary.

Yaya: Co tě reálně živí a zaměstnává nejvíce?

Živí? Kšefty, work a sem tam hudba. Nejvíc samozřejmě work, musím makat jak mrdka, protože peníze nepřijdou samy do ruky, ale jsem sám sobě pánem, to je hlavní…

Yaya: Má Chrizz nějaký životní motto?

Nevím jestli tak motto jako spíše „fakt“ a to mít zdravou rodinu, užívat si život, protože ho žijeme jen jednou.

Yaya: Konec výslechu… Tímto ti dáváme prostor, který můžeš využit, jak jen budeš chtít! Vzkaz pro fanoušky, promo či mávnutí na hejtry.

Zdravím všechny fans a díky za to co mi dáváte. Rok 2022 vyjde moje první album, které přinese něco jiného a velkého. Vzkaz pro hejtrs? Přestaňte hulit dicky a lízejte pussy.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.