Hip Hop Magazín

Hudba Párty

Culture UP vsází na nesmrtelnou klasiku PSH

2.2.2020

Culture UP vsází na nesmrtelnou klasiku PSH

V listopadu minulého roku o sobě dal poprvé vědět nový hiphopový festival Culture Up, který si několik let žil v centru Ústí nad Labem jako startupový projekt. Se změnou lokace na Letní kino a spuštěním předprodeje ale organizátoři dali jasně najevo, že to myslí vážně! O tom, že Ústí už není tak „deep“ přesvědčili zástupce Ty Nikdy labelu Resta, který tak v tomhle hoodu zažije s DJ Herbym svou open air premiéru. Po menší pauze se festival ze severu opět probouzí ze zimního spánku a opět ve velkém stylu! Vsází na nesmrtelnou klasiku v podání Penerů Strýčka Homeboye.


„Rap v dnešní době poslouchá spíše mladší generace, kterou už PSH tolik nezasáhne, ale pokud se nám podaří správně zkombinovat line up tak, abychom měli pro každou cílovou skupinu svého headlinera, věřím že tím mládeži můžeme doplnit hudební mezery!“ okomentoval dramaturgický koncept Michal Nejedlý, produkční festivalu. Tím tak trochu naznačil, že i mladší generace si přijde na své a Culture Up má nějaké eso v rukávu.

Hudební line up doplní Colectiv, který si v Ústí vybudoval svojí fanouškovskou základnu díky festivalu Reggae area a Gambrz Reprs, kapela úzce spjatá s Činoherním studiem. 

To, že Culture Up nebude jenom o muzice, ale rovněž o graffiti, streetbalovém turnaji nebo downhilových závodech, se můžete přesvědčit z aftermovie videa z loňského roku!

Zda se, že o tomhle festivalovém newcomeru zřejmě ještě uslyšíme a zatím ho budeme z povzdálí sledovat. Pokud máte v plánu to samé, tady je pár užitečných odkazů.

Facebook: https://www.facebook.com/cultureupfestival/

Instagram: https://www.instagram.com/culture_upfestival/

SMS Ticket: https://www.smsticket.cz/vstupenky/18465-culture-up-2020


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.