Hip Hop Magazín

Hudba Párty

Danube Music Day uvádí: PSH a jejich nekončící hiphopová show v MMC

1.10.2022

Danube Music Day uvádí: PSH a jejich nekončící hiphopová show v MMC

Po vyprodaných koncertech v Praze, přichází trojice „penerů“ – Orion, Vladimir, Mike Trafik i do Bratislavy. PSH zde vždy měli dobré zázemí, díky čemuž zde odehráli nezapomenutelné vystoupení. Obě města i scény mají k sobě blízko a dodnes spolu druží. Dne 7. října 2022 v Majestic Music Club bude velká česko-slovenská hiphopová párty se zajímavými hosty v rámci koncertní edice Danube Music Day. V den koncertu se uskuteční i slavnostní premiéra dokumentárního filmu Nekonečný příběh, který mapuje jejich bohatou kariéru.

Dvacet let je dlouhá doba. Vzpomínkami se vracíme do tisíciletí, které sídlištní odyseu posunula do jiných levelů. Časy, kdy se první rap dělal ve výklencích a kulturácích se pomalu končily a hiphop přešel do klubů a mainstreamu. Obě tato období se pojí s kultovní hiphopovou skupinou PSH – Peneři Strýčka Homeboye. Jejich datum vzniku se datuje na rok 1993. Jak říkají, nejprve byl úplný klid a trénink a poté přišel Repertoár (2001), který položil základní stavební kámen českého rapu. Debutová deska, ačkoli již dříve měli demáče, byla vytvořena v sestavě Orion, Vladimir 518 & DJ Richard – později nahrazen producentem Trafikem.

Takto se vyjádřili k Repertoáru na domovském labelu BiggBoss: „I kdyby měl člověk ambici hlasovat proti, právě tu odzbrojující upřímnost by měl ocenit. Těžko si zpětně do těchto dnů představit autentičtější první kapitolu českého rapu. Bylo to jako „tak a teď“, společný zájem v podobě krystalické čisté emoce, spontánní energie, osobitého humoru, hravosti, surovosti. Takhle skvěle zněla noční Praha, soundtrack jedné metropole tam na východě.“

Trojice legendárních zmrdů, bez kterých by československý hiphop byl ochuzen o filozofické texty z pražských ulic. Spolu to táhnou už tři desetiletí, během kterých si každý dělal i vlastní aktivity, ale vždy se spojily, aby mohly dále fungovat jako rodina. Jejich příběh mapuje také nový dokument Nekonečný příběh, který byl uveden na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde vyhrál i diváckou cenu. V den koncertu proběhne exkluzivní premiéra v Cinema City / Aupark (vstupenky se prodávají separátně k promítání).

PSH vystoupí 7. října v bratislavském MMMC (Majestic Music Club) v rámci koncertní edice Danube Music Day. Afterparty se uskuteční na petržalském nábřeží na lodi Sundeck.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.