Hip Hop Magazín

Hudba Novinky Review

Nová deska Desada dokazuje, že má český horrorcore stále co nabídnout 

18.4.2024

Nová deska Desada dokazuje, že má český horrorcore stále co nabídnout 

Právě vyšlo nové album jednoho z předních představitelů českého horrorcore. Desade tvoří spolu s Řezníkem skupinu Sodoma Gomora a sám má na pažbě už nespočet zářezů ve své sólo tvorbě. Poslechli jsme si ten nejnovější a přinášíme naše zhodnocení.

První tři skladby alba s názvem Asylum provází našlapaná elektrická kytara, která se nestihne ohrát, ale naopak celému albu dává hned z kraje tvrdý zvuk, který je Desadovi tolik vlastní. Ten beaty sjíždí se svým chraplavým hlasem a typickou flow, a texty protkává slovními hříčkami, u kterých nejednou cukne koutek.

Album navštívilo hned několik hostů. Těšit se můžete samozřejmě na Desadova parťáka ze Sodomy Gomory, Řezníka, na kolegu z labelu ZNK, Astrala, ale také na německou skupinu Zombiez. Koncepčně se z desky vymyká snad jen Sax, který bohužel tentokrát nijak zvlášť nezaujal. Svým refrénem pak skvěle Desada doplňuje Loki Lonestar a vrací albu šťávu, která se ještě nestihla zcela vytratit.

Desku zakončuje téměř jedenáctiminutový track, na kterém se střídá jeden host za druhým, a kdybychom snad všechna jména vypsali, vypadalo by to tu jako v titulcích celovečeráku. Poslechněte si ho raději rovnou vy, a zhodnoťte si výkony jednotlivých rapperů sami.

Sečteno, podtrženo, do uší se nám dostala nejspíš jedna z nejlepších českých rapových desek letoška, a za nás asi i nejlepší dosavadní album Desada jako sólisty.

Co na ní říkáte vy? Napište nám do komentářů na Facebooku nebo Instagramu!


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.