Hip Hop Magazín

Párty

Diváci na pražské Štvanici si vychutnali hvězdný skateboarding

30.9.2022

Diváci na pražské Štvanici si vychutnali hvězdný skateboarding

Ani chladné a deštivé počasí neodradilo fanoušky skateboardingu, aby si na státní svátek užili svůj vlastní svátek v pražském skateparku na Štvanici. Na sv. Václava sem zavítali členové mezinárodního turné Red Bull Drop In Tour, kteří se po Barceloně a Marseille v rámci svého dvanáctidenního výletu po Evropě zastavili v Praze.

 

 

V půl dvanácté už diváci obsadili tribuny skateparku na Štvanici do posledního místa a rozhodně měli na co koukat. Hnáni mohutným povzbuzováním se světové legendy, hrdinové skate videí a držitelé medailí X-Games i dalších soutěží jako Jamie Foy, Gustavo Ribeiro, Zion Wright nebo Ryan Sheckler, vrhli do nevídaných triků.

 

 

„Když jsem slyšel publikum, neskutečně mě to nakoplo, až jsem se úplně zapomněl rozehřát a začal jsem rovnou s trikama,” říká trojnásobný zlatý medailista z X-Games Ryan Sheckler. Kalifornský sportovec, který má vlastní postavu v digitálních hrách série Tony Hawk i vlastní show na MTV, platil v Praze za jednu z hlavních hvězd. „Dneska to bylo skvělé, cítil jsem skvělou atmosféru. Každému to dneska šlo, funguje, že jezdíme takhle společně, takže i když někdo nemá zrovna den, stačí, aby se chvíli díval na ostatní a hned to šlo líp,” řekl Ryan Sheckler.

 

 

Přestože pražský ostrov bičovaly proudy studeného deště, pod střechou stoupala teplota napětím, kdo posune laťku ještě o kousek dál. Moderátoři hecovali diváky i jezdce a asi po hodině měli všichni splněno. „Tenhle skatepark sleduji celý život na videích a je pro mě velké potěšení, že jsem tady mohl dneska skejtovat. Mám velkou radost z toho, kolik lidí jsem dnes viděl v hledišti. Doufám, že si užili show,” míní Brazilec Felipe Gustavo, který do Prahy zavítal poprvé stejně jako vycházející hvězda ženského skateboardingu, třiadvacetiletá Filipínka Margie Didalová, která se kromě ježdění na skatu věnuje boji za práva sexuálních menšin. „Česko mě překvapilo, je to tady moc hezké a doufám, že ještě budu mít čas jít ven a trochu si užít Prahu,” smála se po ježdění.

 

 

 

Pro všechny zúčastněné to byl velký den, což nejlépe shrnul domácí Maxim Habanec. „Zajezdit si v týhle partě na Štvanici bylo krásný. Bylo super, že to nebyl závod, ale volné ježdění, kdy jsme se hecovali navzájem. Všichni vzájemně jsem se podpořili k co nejlepším výkonům,” říká český jezdec, který mezinárodní tým hostil ve svém vlastním městě. Drop In Tour pokračuje do dalších destinací, jezdce čeká ještě návštěva Rakouska, Německa nebo Nizozemska.

 

Zion Wright at Red Bull Drop In Tour in Prague, Czech Republic on 28 September, 2022. // Anthony Acosta / Red Bull Content Pool // SI202209280088 // Usage for editorial use only //

    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.