Hip Hop Magazín

Hudba

DJ Opia vypouští nový dokument, který vás provede zákulisím tvorby desky Jízdní neřád

21.3.2018

DJ Opia vypouští nový dokument, který vás provede zákulisím tvorby desky Jízdní neřád

Velmi povedené koncepční producentské album “Jízdní neřád” je mezi živýma už nějaký ten pátek. Za mě osobně se jedná o jednu z top desek, co nám město šalin doposud nabídlo. Myšlenka postavená na názvech zastávek brněnské MHD plus přizvaní hosté, kteří vypráví příběh buď konkrétně navázán na dané místo, nebo ideově vychází z jejího názvu, je prostě skvělá. Aby toho však nebylo málo, odkrývá pro své fanoušky DJ Opia nový dokument k tomuto projektu, který vznikal souběžně s deskou.

Opia po celou dobu tvorby desky s sebou nosil pořád gočko a zaznamenával veškeré dění, které ho napadlo. Ne vždy to bylo jednoduché, jelikož soustředit se na samotnou tvorbu a k tomu vychytávat záznam na kameru, je docela divočina. Materiálu měl opravdu tuny. Při střihu však musel selektovat, neboť použit-li všechny záběry, měl by dokument přes 5 hodin. 

Dokument si nehraje na žádnou vysokou filmařinu, neboť by to ani technicky nebylo možný a navíc to snad díky tomu zarezonovalo s jistou dávkou autenticity, tak jak se ty věci opravdu děli, bez nějakých hyper příkras. 

Sám DJ Opia k projektu dodává: „Tenhle projekt pro mě byl z mnoha důvodů hodně důležitej a tak jsem mu chtěl dát v podstatě full servis, aby i lidi, který ten projekt oslovil, mohli jakoby nakouknout pod tu příslovečnou pokličku.“


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.