Hip Hop Magazín

Hudba

DMC 2023 aneb co spojuje DJing v Austrálii s Česko-Slovenskem? + VÝZVA PRO DJS!

6.9.2023

DMC 2023 aneb co spojuje DJing v Austrálii s Česko-Slovenskem? + VÝZVA PRO DJS!

DMC je jednou z nejznámějších a nejdéle fungujících soutěží v technickém deejayingu na světě, která se koná už od roku 1985. Battly se pořádají v různých státech světa, kde pak jednotliví vítězové postupují do dalších kol, až se propracují do světového finále, které se letos koná v San Franciscu.

Ti z vás, které tento element Hip Hopu zajímá, mohou nakouknout na fotoreport z Australské Sydney, kde se odehrálo státní kolo Nového jižního Walesu (NSW) a ze kterého se postupuje do Australského národního finále v Melbourne.

Soutěže se v Sydney zúčastnilo 6 DJs. První na řadě, DJ D na to šla opravdu zostra a zaslouží si proto speciální zmínku. Celou svoji rutinu zajela z 7″ vinylů, a dokonce zakomponovala i nějaké body tricky. Za gramofony se toho večera předvedla i mladá krev DJ Bang, DJ Haru ale i zasloužilí DJs, DJ Snair, DJ Who a DJ Zah (2x 2.místo). Na stupni vítězů skončil DJ Who, který zandal téměř bezchybnou rutinu. Fanoušky České Hip Hop music by mohlo zajímat že DJ Zah a DJ Who se objevili na albu producenta z Opavy, Stray Side – Beat Around the World na scratch tracku GO!.

 

 
 
 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Příspěvek sdílený DJ D (@djdworldwide)

DMC se letos koná i v Česku a připravují se na něj i tuzemské legendy. Česko-Slovenské kolo se odehraje 8.10.2023 v Brandýsu nad Labem a určitě to bude stát za to.

VÝZVA PRO DJS!

PŘIHLASTE SE DO SOUTĚŽE a podpořte tak deejaying v Česku a na Slovensku. Základy u nás byly položeny solidní a byla by škoda v tom nepokračovat a nechat tento element upadnout. Soutěže pomáhají DJs posunovat jejich umění a inspirovat tak k novým postupům.

Termín přihlášení, ceny a další informace jsou k dispozici na facebooku CZ & SK DMC Championship.

Pořadatelé nám prozradili pár informací týkajících se letošního kola… Pravděpodobně přibude i disciplína SCRATCHING!

Přihlášení DJs:

DJ Opia

DJ Simonczech (obhájce titulu)

DJ Alarm

Porota:

DJ Five

DJ Mike One

DJ Friky

DJ Supet

DJ Erik Kubik

Veliký respekt všem DJs, kteří drží toto řemeslo při životě a posunují tak hranice pořád o něco dál. Všem zúčastněným přejeme hodně štěstí a hlavně zábavy.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.