Hip Hop Magazín

Hudba

DMC Championship CZ-SK za podpory Prodance

22.9.2019

DMC Championship CZ-SK za podpory Prodance

Tak jako každý rok, se i letos odehrál v kinosále v Brandýse nad Labem český šampionát DMC.

DMC Championship je soutěž v technickém djingu (turntablism), který pořádá DJ Friky, za podpory Milana Hrůzy a firmy Prodance.

Soutěžilo se v kategoriích Championship a Supremacy. Championship je hlavní kategorie, kde každý soutěžící předvede šesti minutovou routinu, obsahující co nejvíce triků. V České a Slovenské republice se technickému djingu věnuje tak málo lidí, že tady odpadá kvalifikace. V sousedních zemích (Německo, či Polsko) se nejdříve do hlavní kategorie musí soutežící kvalifikovat přes dvou minutovou routinu. Na světovém finále Championship v Londýně soutěží vítězové jednotlivých zemí, kvalifikují se a pak soutěží před porotou, složenou z vítězů minulých let. Porotci se radí tajně, a až na konci představují výsledky. Vítěz světového finále vyhrává kromě peněz také třeba koženou bundu s nápisem světový šampion, dva zlaté gramofony a zlatý mixák od sponzora soutěže. U nás soutěž v technickém djingu sponzoruje firma PRODANCE, Red Bull, ExcelentCZ, DISK Multimedia, Jägermeister, Growshop a COLOR Music Radio.

Kategorie Supremacy nemá podobu kvalifikace, ale soutěží se spíše systémem “pavouk” jako fotbal. Soutěžící předvede v semifinále minutovou routine, a ve finále pak 90 vteřinovou routine. Každý porotce hodnotí soutěžícího ihned po jeho minutové routine, a vítěz z dvojice soutěží s dalším, a tak se postupně battlí až k celkovému vítězi.

U nás se technickému djingu věnuje málo lidí, nabízí se myšlenka, že by mohlo být snadné se dostat do světového finále. Ti, kteří u nás pravidelně obsazují přední pozice, však trénují dlouhé roky denně, a pro nové soutěžící není lehké se na stupínek vítězů dostat. Letos byla porota české soutěže složená z DJ FIVE, DJ ROB BANKZ (DE), a DJka SUPET, která v roce 2013 soutěžila v mezinárodní soutěži DMC ONLINE CHAMPIONSHIP, kam se kvalifikovala jako vůbec první český či slovenský soutěžící. Výsledky za Českou a Slovenskou republiku:

 • kategorie Supremacy:
  • 1. místo DJ FLUX
  • 2. místo DJ FRIKY
 • kategorie Championship:
  • 1. místo DJ FRIKY
  • 2. místo DJ FLUX
  • 3. místo DJ LU2

V hlavní kategorii Championship zvítězil DJ FRIKY, kterého můžete pravidelně slyšet na COLOR Music Radio v jeho pořadu Frikolora. V kategorii Supremacy zvítězil DJ FLUX, kterého zase můžete slyšet na rádiu Evropa 2 v pořadu Dance eXXtravaganza. Dj LU2 si na konec své routine připravil harmonickou pasáž, která obsahovala melodické prvky scratchingu, díky čemuž jsem si připadala jako na koncertě experimentální hudby. Ostatní finalisté se nevěnovali tolik příběhu, ale kladli důraz na technické pasáže, jako je beat juggling a scratching. Do Londýna na světové finále nás do hlavní soutěže pojede reprezentovat DJ FRIKY, a za Supremacy kategorii DJ FLUX, moc gratulujeme!

Foto by MarSy

 


  photo, video, writing FOLLOW ME instgr / 113kw I ytb I twitter / 113kw CZECH OUT my movie about parties drugs and philosophy: rootsinego.cz  Leave a comment

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.