Hip Hop Magazín

Hudba

DMX se včera u soudu přiznal k daňovým podvodům, které dříve popíral, jeho případ tak byl překvalifikován

1.12.2017

DMX se včera u soudu přiznal k daňovým podvodům, které dříve popíral, jeho případ tak byl překvalifikován

Rok 2017 je pro šestačtyřicetiletého rappera DMX opravdu náročným. Finanční správa spojených států amerických ho totiž před půl rokem obvinila a následně nechala zatknout za daňové úniky v celkové výši 1,7 mil. dolarů, za což mu hrozilo až 44 let ve vězení. Toto obvinění DMX odmítal a prohlašoval, že je nevinný. Z vazby se X vyplatil kaucí ve výši půl milionu dolarů, aby nemusel čas do soudu trávit ve vazební věznici. Ovšem tato kauce měla i své podmínky, které DMX porušil a ocitl se tak opět jednou nohou ve vězení. Nejprve neoznámil soudci, že opouští město, a pak přišel o půl hodiny později k soudnímu stání a následně neprošel čtyřmi testy na drogy, když mu byla v krvi prokázána přítomnost THCopiátů a kokainu. Soudce však k němu byl více než milostiví a místo lochu mu nařídil pouze domácí vězení, které následně vyměnil za odvykací program z drogové závislosti. Odvykací program DMXovi svědčil a dokonce přibral téměř 20 kg a dle jeho obhájce je nyní čistý.


Podle zpravodajské společnosti ABC News se však včera DMX u soudu přiznal, že se opravdu zapojil do víceletého krácení daní ve výši několika milionů dolarů.

„Dnes se Earl Simmons přiznal, že systematicky krátil své daně. Zároveň však prohlašuje, že bude splácet v hotovosti vše co zatajil, kdykoli to bude možné a kdykoli bude mít na účtě prostředky“ řekl Joon H. Kim, který působí jako americký advokát pro jižní okres New Yorku a pokračoval: „Simmons si vybral mezi „dobrou  a špatnou“ cestou a udělal správnou věc tím, že přiznal svou vinu a souhlasil s placením svých daňových závazků. A je si nyní vědom, že bez ohledu na to, kdo jste a jak jste slavný, zákon platí pro všechny stejně a nikdo není automaticky osvobozen od povinnosti platit naše daně“

Původně hrozilo DMXovi až 44 let vězení, nyní však soud přihlédl k okolnostem a rapperově doznání. Obvinění bylo překvalifikováno a DMX nyní čelí maximálně pěti letům ve vězení.

„Je toho názoru, že je vinen, protože neprováděl správný dohled nad svým vlastním životem“ dodal Xův právník Murray Richman.

Pro DMXovi fanoušky je to příslib, že se X naplno vrátí ke své práci a my se tak od něj možná brzy dočkáme nové tvorby. Prvním náznakem budiž jeho vánoční audio song Rudolph The Rednosed Reindeer, který sice vznikl už před několika lety, do audio stopy však byl zapracován až nyní.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.