Hip Hop Magazín

Hudba Párty

Foreign Beggars míří do Prahy. Bude to jejich poslední koncert?

3.4.2024

Foreign Beggars míří do Prahy. Bude to jejich poslední koncert?

Populární hip-hopové a dubstepové uskupení Foreign Beggars, vystoupí již 17. dubna v pražském klubu Bike Jesus. V rámci turné mají jen čtyři zastávky a možná již nebude další.

Kdo by neznal Contact s produkcí od NOISIA, nebo Still Getting It, kde hostuje světový DJ Skrillex? Kromě těchto a dalších úspěšných spoluprací, které propojují rap s různými žánry elektronické hudby, mají široké portfolio klasického hip-hopu. Za zmínku stojí třeba jejich debutové album Asylum Speakers, ale i jejich poslední album Matriarchy z roku 2019.

Právě krátce před vydáním alba Matriarchy však Foreign Beggars oznámili ukončení svého působení a Mukhi avizoval start sólové kariéry pod pseudonymem PAV4N. Ještě více, než rozpad skupiny, však fanoušky ranila zpráva, která přišla jen o několik měsíců později. Rapper a člen někdejších Foreign Beggars, Ebow Enyan Graham, aka Metropolis, zemřel ve věku 40 let na následky blíže nespecifikované nehody ve svém domě.

Málokdo by tedy věřil, že se ještě dočkáme toho, že tato legendární britská skupina někdy znovu vystoupí společně na jednom pódiu. Je tomu však tak a my máme jedinečnou příležitost si je poslechnout naživo a to přímo v Praze, 17. dubna 2024 v klubu Bike Jesus. A my tam půjdeme, protože možná již nebude další příležitost!

Lístky koupíš v předprodeji za 490 Kč na Fource.cz.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.