Hip Hop Magazín

Graffiti

GALERIE MEGA nově nabízí graffiti výstavu od umělců SPORD a ZEBONE

8.11.2020

GALERIE MEGA nově nabízí graffiti výstavu od umělců SPORD a ZEBONE

V Praze v metru na žluté trase B na stanici Karlovo náměstí, když vylezete východem na Palackého náměstí, ve výkladní skříni ve vestibulu najdete pravidelně se měnící výstavy současných graffiti umělců. GALERIE MEGA, kterou pro vás zajišťuje David Strauzz, má čerstvě instalovanou novou výstavu. Vystavují dva umělci, SPORD a ZEBONE.

SPORD (https://instagram.com/spord_ufo)

SPORD (ročník 1983) se o graffiti začal zajímat kolem roku 1994. Po dvou letech vytvořil svůj první piece a dnes po 25 letech na pražské graffiti scéně se postupně dostal k různým uměleckým technikám a směrům, které ve své tvorbě dnes využívá. Výroba z polystyrenu, vlastní designy oblečení, tvorba plakátů, tvorba dekorací ve snaze umístit písmena nejen na plátno ale i do prostoru. Písmo se stalo středobodem jeho výtvarného cítění. Vždy ho zajímala syrovost písmen a zkoumání jejich maximálního vývoje do složitosti. SPORD: „Ve chvíli, kdy se složitý útvar písmen dostává z ulice na plátno se začíná jevit spíše už jako přirozeně jednoduchý, či primitivní.“ Samostatně vystavuje od roku 2012, plátna, tisky, objekty, ale jeho práce zdobily i hudební kluby aj. SPORD experimentuje se všemi možnými způsoby ohýbání, kroucení a deformací písmen, slov a tvarů. Hlouběji se věnuje kompozici a barevnosti. Jeho umělecký projev je kombinací typografie, geometrie a abstrakce.

ZEBONE (https://instagram.com/zebone2.0)

ZEBONE (ročník 1982) je writer, který také překročil hranice mezi ulicí a galerijní scénou (samostatně vystavuje od roku 2014). V rámci graffity komunity patří k dlouho nepřehlédnutelným ikonám a v posledních letech se posunul k puristické pravidelné geometrii ve svých galerijních pracích. Jeho systematická a minimalistická plátna zaujali již i mnohé teoretiky a sběratele současného výtvarného umění.

Zajeďte se metrem podívat na výstavu vynikajících umělců, tato galerie je totiž pouze výloha, nemá tedy žádnou otevírací dobu a je otevřeno vlastně nonstop, protože je v průchodu. Proto se na ní žádná omezení nevztahují. 


    photo, video, writing FOLLOW ME instgr / 113kw I ytb I twitter / 113kw CZECH OUT my movie about parties drugs and philosophy: rootsinego.cz    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.