Hip Hop Magazín

Hudba Novinky Video

Stopa Wu-Tang nejde smýt. Ghost Dog opět na plátně!

14.7.2022

Stopa Wu-Tang nejde smýt. Ghost Dog opět na plátně!

Do kin se vrací „Ghost Dog – Cesta samuraje“ a to rovnou ve 4K remasterované verzi. Soundtrack měl pod taktovkou RZA z Wu-Tang Clan, a i díky němu se 23 let starý snímek stal snadno kultovní záležitostí.

Film vypráví příběh nájemného vraha Ghost Doga, v podání výborného Foresta Whitakera, který se řídí celý život kodexem japonských samurajů. Navzdory svému povolání je hlavní protagonista citlivou a sympatickou osobou. Vše však musí jít stranou, když mu mafie sáhne na to, co je mu v životě nejmilejší, jeho poštovní holuby.

Atmosféru hustou, že by se dala krájet, v snímku vedeného režisérem Jimem Jarmuschem, silně podtrhává unikátní hip-hopový doprovod, jehož sestavení měl na starosti hvězdný hudební producent a rapper Robert Fitzgerald Diggs, a.k.a. RZA z celosvětově proslulého hudebního uskupení Wu Tang Clan. Těšit se tak můžeme na bezmála dvě hodiny zábavného filmu, plné klasického hip-hopu.

Za uvedení restaurované verze snímku „Ghost Dog – Cesta samuraje“ v 4K vděčíme zejména distribuční společnosti Aerofilms a v kinech běží již od 7. července 2022, tak nemeškejte a zhlédněte film v kině, dokud je možnost!


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.