Hip Hop Magazín

Párty

Grandmaster Flash dorazí v rámci nové edice Danube Music Day i k našim východním sousedům

17.5.2021

Grandmaster Flash dorazí v rámci nové edice Danube Music Day i k našim východním sousedům

Tak toto bude nejen hiphopová, ale i hudební událost roku! Mistr škrábanců, mixu a djingu, průkopník instrumentálního hiphopu a „pan gramců“, Grandmaster Flash přichází do Bratislavy! Jeho téměř dvouhodinová show – 10. září v bratislavském MMC – bude součástí nové koncertní série Danube Music Day. Na diváky budou čekat různé překvapení, které se týkají 4 elementů hiphopu. Příznivá situace s klesajícím množstvím případů, očkováním a puštěním živé kultury, nám dává optimismus opět přinášet zajímavé koncerty.

Grandmaster Flash se představí 10. září v bratislavském MMC, kde zazní všechny jeho největší hity ve speciální audiovizuální live show People, Places and Things. Organizátoři z agentury Music Press Production slibují i několik překvapení. Můžeme prozatím pouze prozradit, že se budou týkat 4 elementů hiphopu (rap, DJing, Break-dance, graffiti).

Začátky hiphopu, přesun z ulic do studií a zrození obrovského fenoménu. Za tím vším stojí jedno jméno – Grandmaster Flash. Pro tohoto velmistra a průkopníka amerického hiphopu byly gramce a vinyly stejně důležité jako elektrická kytara pro Jimiho Hendrixe. A že s nimi dokázal, a stále i ve věku 61 let, dokáže neuvěřitelné věci. Díky němu dosáhl hiphop svůj nezaměnitelný zvuk, čímž se zařadil k jazzu, soulu, funku a k dalším žánrům afroamerické kultury. New yorský rap vyšel z podzemí, aby se usadil ve světových hitparádách. Tvorba Grandmaster Flashe byla tak těsně spjata s New Yorkem, že z té atmosféry nikdy nespícího města s neuvěřitelným potenciálem ulic, nic nevybledlo. Grandmaster Flash přinesl základní techniky DJingu (backspin, scratch a Punching phrasing, break), když začal spolupracovat s mnoha umělci (Sugar Hill, Kurtis Blow, Lovebug Starski), jakož i s vlastní crew Grandmaster Flash and The Furious Five: Robert Keith „Cowboy“ Wiggins “ , Melvin „Melle Mel“ Glover, Nathaniel „Kidd Creole“, Eddie „Mr.Ness / Scorpio“ Morris, Guy „Rahiem“ Williams.

Jen takový krátký přehled největších hitů: The Message, We Rap More Mellow, Flash To The Beat, Superrapin, Freedom, The Birthday Party, či Adventures on the Wheels of Steel – průlomový singl definující zvuk old school hip hopu. Připomenutí, jak velký přínos znamenal Grandmaster Flash pro nástup hiphopu, byl seriál The Get Down, ve kterém ho znázornil herec Mamoudou Athi, i vítězství v anketě magazínu Rolling Stone, který zvolil The Message za nejlepší hiphopovou skladbu všech dob. Hit z roku 1982 byl podle editorů tohoto časopisu první hip-hopovou písní, která „řekla pravdu o moderním životě v amerických městech“.

Koncert Grandmaster Flashe proběhne pod značkou Danube Music Day, která chce přinášet na Slovensko průlomové a průkopnické interprety, kteří výrazným způsobem formovali hudební scénu (v oblasti zvuku, formy i estetického vnímání), přesto u nás ještě nikdy nevystoupili, nebo jen velmi sporadicky.

Do prodeje jde prvních 100 vstupenek za SUPER cenu 19 € (neváhej) a i limitovaný počet V.I.P. vstupenek za 49 € (pouze 20ks) !!! Rezervuj si místo za necelou dvacku na hiphopový koncert roku! Předprodej spouštíme 17.5.2021. 

Rezervovat můžeš i TU (VIP vstupenky): info@mpproduction.eu
Předprodej: https://tootoot.fm/sk/events/609e625e11c44f09fc2f115a
    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.