Hip Hop Magazín

Hudba

HIP HOP 50: Když Suge Knight rozpoutal v přímém přenosu válku mezi západem a východem

12.8.2023

HIP HOP 50: Když Suge Knight rozpoutal v přímém přenosu válku mezi západem a východem

Dnes v noci oslavila Hip Hopová kultura 50 let své existence. 11.8.1973 se totiž konala v Bronxu party, kterou pořádal DJ Kool Herc a právě tento moment je považován za vznik Hip Hopu.

Při této příležitosti si v následujících dnech budeme připomínat některé zásadní milníky, které formovaly tuto kulturu.

Tentokrát se v čase vrátíme o 28 let do minulosti do 3. srpna 1995. Tehdy se v divadle Paramount v New Yorku konal druhý ročník udílení výročních rapových cen Source Awards.

Cenu za soundtrack roku tehdy vyhrál hudební doprovod k filmu Above the Rim, ve kterém mimo jiné hrál i Tupac Shakur. Soundtrack byl vyroben v Death Row Records a tak si pro cenu na pódium přišel s doprovodem šéf tohoto labelu Suge Knight.

Tehdy pronesl legendární větu: „Jakýkoli umělec, který chce být umělcem a chce zůstat hvězdou a nechce se starat o to, že se výkonný producent bude snažit být ve všech jeho videích, nahrávkách a tancích .. přijďte do Death Row!“

Výkonným producentem samozřejmě myslel Puff Daddyho. Tahle provokace odstartovala pomyslnou válku mezi východním a západním pobřežím a skončila smrtí Tupaca Shakura a The Notorious B.I.G.

 

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.