Hip Hop Magazín

Hudba Rozhovory

Jak se má Paulie Garand a co plánuje do budoucna? To vám řekne on sám, v pár minut starém rozhovoru

29.3.2018

Jak se má Paulie Garand a co plánuje do budoucna? To vám řekne on sám, v pár minut starém rozhovoru

Liberecký Paulie Garand, člen Ty Nikdy Labelu, jeden z nejaktivnějších a nejznámějších rapperů u nás, který se kromě hudby věnuje i jiným projektům, například Garand Brand, si našel na nás čas a udělal s námi rozhovor. Ještě než půjdeš na zelený pivo, přečti si, co zrovna dělá a co plánuje do budoucna.

 

Klasická otázka na začátek, co právě děláš?

Právě jsem se přiřítil z celodenního natáčení. Poslední dobou se moc nezastavím. Makám na spoustu projektech, chystám klipy k singlům a taky novou kolekci Garand Brand. Život v jednom kole.

Nedávno jsi byl na dovolené. Kromě toho, že jsi tam natočil klip na super věc Gump pro DJe Fattea, tak jak sis ji užil?

Měla to bejt odpočinková dovolená, ale nakonec se z toho vyklubalo slušný dobrodružství. Ani jeden den jsme nestrávili na jednom místě a prodírali se ostrovem skrz na skrz. Ať už jde o tůry do džungle k vodopádům a chrámům, taky návštěvy surfařskejch destinací a městeček kolem nich. Bylo to super, ale vrátil jsem se ještě víc vyřízenej, než jsem tam odjel. Haha.

Vím, že máš rád filmy od Tarantina, takže se určitě těšíš na jeho novej film Once Upon a Time in Hollywod, který bohužel vyjde až přiští rok, ale je nějaký film, který tě v poslední době zabil a doporučil bys ho?

Na to se ohromně těším. Nedávno jsem na tu informaci narazil na ČSFD a doslova mi to zlepšilo vyhlídky do budoucna. Chodím do kina na hrozně moc novinek, ale nejvíc mě za poslední dobu dostala Tvář vody od Guillerma del Toro. Za mě naprosto nádherný dílo.

Co vlastně posloucháš? Jedeš si podobnou muziku jako sám děláš, nebo potřebuješ slyšet něco jiného?

Poslední dobou poslouchám dost kytarový věci. Momentálně mám v autě kombinaci: Nirvana – Unplugged in New York, MGK – Bloom, Nohavica – Poruba. Vypadá to na solidní maglajz, ale já nějak neškatulkuju žánry a ředím to podle nálad. Dost jsem taky naposlouchal novou desku G-Eazyho – The Beautiful & Damned a taky nového Ega – Precedens.

Na co se můžeme těšit ve stájí Garand Brand? Když jsi rozjížděl tenhle projekt, napadlo tě, že to jednou fakt pojede?

Právě připravuju kolekci na Jaro/Léto 2018 a v řešení jsou taky další mini kolaba s různejma umělcema nebo jinejma značkama. Nečekal jsem, že se z toho stane takhle velká věc, ale těší mě to. Nicméně bude do budoucna velmi těžký stále to posouvat, protože to ruku v ruce s hudebním shonem někdy nestíhám, tak jak bych chtěl. Možná budu brzo hledat za sebe nějakého kreativního ředitele, kterej si to vezme pod křídla.

Kdyby sis musel vybrat mezi Evidencem a Mac Millerem, s kým by jsi nahrál track?

Evidence je legenda a učitel, ale asi bych se přiklonil k Mac Millerovi. Jeho cestu sleduju opravdu zarputile a je to pro mě asi největší hudební vzor a inspirace.

Za pár dní to bude rok, co vyšlo album Nirvana, patříš mezi ty velmi aktivní umělce, ale musím se zeptat, zda už plánuješ nahrát další album?

Tenhle rok chci vydat desku opět s Kennym a to na konci roku. Momentálně nahráváme nový věci a řešíme hosty, takže jsme v procesu.

Půjdeš směrem Nirvana nebo Boomerang?

Myslím si, že mi sluší nejvíc něco mezi Nirvanou a Boomeragem a proto se s Kennym vracíme trochu k „Molo“ zvuku a Indie náladám. Baví mě propojovat žánry a inspirovat se tím, co poslouchám. Nikdy jsem nebyl jen striktní posluchač rapu a ani jeho současná podoba není nikterak striktní. Nechci stát na jednom místě. Chci si klást nároky a hledat různý podoby pro svou tvorbu. Ať už to bude znít jakkoliv, vždycky v tom budu obtisklej já.

Je někdo novej na naší nebo slovenský scéně, kdo tě zaujal?

Strašně mě baví kapela Nerieš. To je přesně to, o čem jsem mluvil v předešlé odpovědi. Ty kluci to dělaj po svém, ale snažej se to posouvat v rámci hudebních postupů, schémat, zvuku, nebo zpěvnejch linek. Pro mý ucho ty kluci strašně cejtěj muziku a ten vibe je tam slyšet. Jejich věci jsou zajímavý, někdy skvěle divný a mají obrovskou sílu.

Kdyby ses musel odstěhovat z Liberce, kam by to bylo?

No, moje momentálně pozice je taková, že bydlím napůl v Liberci a napůl v Praze. Už dlouho jsem to měl v plánu a zároveň to byl i takovej kompromis ve vztahu. I když budu ale bydlet kdekoliv, Liberec z mýho srdce vyplenit nejde.

Co plánuješ do budoucna za další projekty?

Teď jsem zrovna součástí jednoho projektu, kterej brzo vyjde na světlo světa. Ještě o tom nemůžu moc mluvit, ale je to dle mýho naprosto jedinečná šance, pro mladý lidi, co maj skvělý nápady, jsou kreativní, ale nemaj na to finanční prostředky. Sledujte moje sociální sítě. Brzo to tam začne prosakovat.

Něco na závěr?

Nechci se opakovat. Skoro v každým rozhovoru říkám, ať lidi dělaj co je baví. Teď jim říkám: Choďte do kina a zkulturňujte se kinematografií. Já to naprosto miluju a pokaždé, když odcházím z dobrýho filmu si říkám, že tohle sou ty chvíle, co mě nakopávaj tvořit. Někdy je až neskutečný, co člověk dokáže přenýst na plátno.

 

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.