Hip Hop Magazín

Hudba Párty

Jedna z největších a nejdůležitějších osobností Hip Hopu Grandmaster Flash dorazí ve čtvrtek do Prahy

3.12.2018

Jedna z největších a nejdůležitějších osobností Hip Hopu Grandmaster Flash dorazí ve čtvrtek do Prahy

Jak často se fanouškovi rapové muziky poštěstí, že může na živo vidět jednu z největších legend, pionýra a spoluzakladatele rapového žánru? Jedna taková příležitost se nabízí už tento čtvrtek. Do pražské ROXY totiž dorazí šedesátiletý Joseph Saddler, hrdý rodák z newyorského Jižního Bronxu, kterého známe především jako Grandmaster Flashe z jedné z prvních známých a zásadních rapových kapel Grandmaster Flash and the Furious Five. Důležitost Flashovi role v dějinách Hip Hopu je nezpochybnitelná, proto byl taky v roce 2007 uveden jako první zástupce rapu do Rock and Rollové síně slávy.

 

 

Výjimečnost Flashovi osoby se dá odtušit také z jeho data narození, když se na nový rok 1.1.1958 narodil rodičům, kteří pocházeli z karibského ostrova Barbados. K muzice se dostal v první polovině 70. let, když ještě jako teenager začal hrát jako DJ na parties po boku prvních rapových osobností jako Kurtis Blow, nebo DJ Kool Herc. V polovině 70. let se začala formovat jeho slavná kapely Grandmaster Flash and the Furious Five a jejich první velký hit vyšel v roce 1979 pod názvem Superrapin. Zásadní song však přišel o 3 roky později, když vychází hymna The Message, která je považována za nejlepší  rapovou skladbu všech dob.

 

 

Grandmaster Flash ve čtvrtek potěší také české publikum, míří totiž do pražské ROXY, která dle všech indicií zažije neopakovatelnou jedinečnou show. Více o akci nalezneš zde, FB událost zde a lístky seženeš zde.

 

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.