Hip Hop Magazín

Graffiti

Jméno, které se stalo legendou! Graffiti artist Seen dnes slaví své 62. narozeniny

17.10.2023

Jméno, které se stalo legendou! Graffiti artist Seen dnes slaví své 62. narozeniny

Kmotr graffiti, legenda scény a do dnes jeden z nejslavnějších umělců Richard Mirando, známý především jako Seen dnes oslavuje své 62. narozeniny. Za celou redakci s flaškou Hennessy v ruce připíjíme a přejeme všechno nejlepší.

Richard Mirando se narodil v Bronxu v New Yorku v roce 1961. S uměním se seznámil již v mládí. První koketování s barvami absolvoval v garáži svého strýce odkud se už v roku 1973 přesunul na newyorské metro.

Během osmdesátých let začal Seen také ztvárňovat své práce na plátna, které následně prolítly nespočet galerií a výstav. V roce 1983 byl dokonce zahrnut do dokumentu s názvem PBS STYLE WARS. Navzdory všem úspěchům pokračoval Seen i nadále v malování vlaků newyorského metra.

Koncem 80. let se dokonce pustil také do tetování a otevřel si vlastní salón Tattoo Seen, který se svého času stal jedním z nejúspěšnějších v New Yorku. Seenovy malby lze také vidět i ve videohrách jako The Warriors, Marc Ecko’s Getting Up: Contents Under Pressure či Grand Theft Auto V.

A to je pořád jen kapka toho, co Seen za sebou doposud zanechal. Jeho styl byl a stále je jedinečný. Ne nadarmo nosí na zádech oslovení legendy či kmotra. Níže přikládáme menší fotogalerii práci, které nám padli do oka.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.