Hip Hop Magazín

Hudba

Kauza Suge Knight míří do finále, rapový magnát, kterému hrozí doživotí, stále vydělává miliony

7.8.2018

Kauza Suge Knight míří do finále, rapový magnát, kterému hrozí doživotí, stále vydělává miliony

Třiapadesátiletý rapový magnát a jedna z nejkontroverznějších osobností v dějinách rapu Suge Knight, aktuálně stále čeká ve vězení na závěrečné soudní líčení, ve kterém bude čelit až doživotnímu trestu odnětí svobody za vraždu Terryho Cartera, kterého přejel svým vozem na začátku roku 2015. Rozsudek měl padnout už v lednu tohoto roku, ovšem líčení bylo odloženo, protože soudce opět nařídil výměnu už patnáctého Sugova obhájce, přičemž ten poslední sám čelí třem rokům vězení za ovlivňování svědků.


O dalším odkladu Sugova závěrečného soudního líčení, který je mimo jiné spojován i se smrtí Tupaca Shakura, či The Notoriouse B.I.G., bylo rozhodnuto v dubnu a to z důvodu, že se Suge netěšil dobré zdravotní kondici. Byl dokonce hospitalizován, ovšem přesný důvod hospitalizace není doposud znám. Už dříve jeden z Sugových obhájců spekuloval o tom, že má Suge nádor na mozku. Závěrečné soudní líčení nyní dostalo také svůj konkrétní finální termín a to 24. září 2018 a očekává se vynesení rozsudku v rozpětí 20 let až doživotí.

 

 

Pokud by někdo nabyl domnění, že je Suge Knight na dně, spletl by se. Jeho vlastnictví práv a další aktiva, které se mu podařilo výhodně investovat v době, kdy ještě šéfoval Death Row Records (1991-2009) mu stále vynášejí značné finanční prostředky. Konkrétně si například jenom v letošním roce přišel na 200 000 dolarů, v přepočtu tedy téměř 4 a půl milionů korun. Zda si však bude moci ještě tyto peníze na svobodě užít, se uvidí na konci září a my vás o rozsudku budeme samozřejmě informovat.

 

Připomeň si kontroverzní životní příběh Suge Knighta v česky dabovaném dokumentu Tváří v tvář:

Drastické video z incidentu, kdy Suge Knight přejel Terryho Cartera a dalšího muže:


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.