Hip Hop Magazín

Párty

Kemp chytil slinu, má nový háv, má vizi a první esa v rukávu – Tech N9ne, The Alchemist a Kontrafakt

23.2.2019

Kemp chytil slinu, má nový háv, má vizi a první esa v rukávu – Tech N9ne, The Alchemist a Kontrafakt

Trůn. Impérium… o nic z toho nám nikdy nešlo. Nikdy jsme nechtěli být největší, natož jediný. Chtěli a chceme dělat jen nejlepší fesťák, jaký dokážeme. Jediný, co se nakonec počítá, je: jestli váš zážitek z Hip Hop Kempu 2019 dostane na 4 dny jinam. Do zóny. Jestli budete mít aspoň jednou husí kůži až na prdeli. My věříme, že jo. 

Začneme divoko! Tech N9ne tak trochu divoký je. Pomalovanej ksicht a tak. Label Strange Music. Ujetá show. Šílený rýmování. Jako že ŠÍ-LE-NÝ rýmování! Bláznivý projekty jako 99 koncertů během sto dní. Vypadá, že má nějakou zajímavou diagnózu? No, pokud máte hrát na Gathering Of The Juggalos, je seriózní diagnóza něco jako vstupní podmínka, ne? Týpek, co prodává ze svýho obýváku v Kansasu víc merche, než hvězdy hitparád desek. Dost možná nejúspěšnější nezávislej rapper na světě. Energie, koule, beaty, rýmy… Přišlo nám, že to má všechno. A když to má všechno, proč to konečně neudělat? Všichni technicians, připravte se.

A-A-A-A-Alchemist. Rappeři, jasně. Ale kde bysme byli bez pořádnejch bubnů? Možná to bude znít trochu troufale, ale The Alchemist je dost možná nejlepší rapovej producent všech dob. Jasný, do skály v parku Jižního Bronxu jsou nad ním vytesaný jiný jména. Primo, RZA, Dre, Dilla, Pete Rock… Ale kdo je na totálním vrcholu už třetí dekádu? Kdo začínal v kempu Soul Assassins, pomáhal budovat platformu pro Dilated Peoples a celý underground hnutí, namotal se na Mobb Deep a partu okolo, jezdí jako koncertní DJ pro Eminema nebo Action Bronsona, ale vedle undergroundových podzemí má bubny na deskách lidí jako ScHoolboy Q, Nas, Fat Joe, Jadakiss, Ghostface Killah, Snoop Dogg a momentálně diktuje aktuální zvuk spolu s ultimátníma šílencema z Griselda Records?

Jestli něco patří k Hip Hop kempu vedle atmosféry, Festival parku a loga se sluncem, je to Kontrafakt. Trendy se můžou měnit, ale že KF zůstávají jedinou domácí kapelou, která zaujme i mezinárodního fanouška kempu, to zůstává. Kontrafakt na Kempu chybět nemůžou a proto na něm ani chybět nebudou.

Základní info je teda jasný.

KDY? 15.-17. srpna

KDE? Festival park, Hradec Králové

KDO? Tech N9ne, The Alchemist, Kontrafakt a … vy! Vy, bez kterých by žádný ročník Kempu neměl takovou atmosféru, takové koule.

www.hiphopkemp.cz


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.