Hip Hop Magazín

Móda

Kultovní letní žabky Havaianas aneb ikonický model Havaianas Brasil slaví 20 let

20.6.2018

Kultovní letní žabky Havaianas aneb ikonický model Havaianas Brasil slaví 20 let

Značka Havaianas vznikla před 55 lety v Brazílii a postupně krok za krokem povýšila funkční letní žabky na módní záležitost, kterou obouvá doslova celý svět. Specialisté na letní obuv prodali od svého vzniku více než 5 miliard párů žabek a obouvají téměř celou Brazílii – 94% Brazilců má ve svém botníku alespoň jeden pár Havaianas. Díky vysoké kvalitě provedení a osobitému designu se značka těší celosvětové oblibě, dokáže vyrobit 11 párů žabek za sekundu a prodá více než 240 milionů párů za rok.


V roce 1998 značka představila nový model žabek, který má na popruhu malou brazilskou vlaječku, aby tak vyjádřila podporu svému národnímu týmu na Mistrovství světa ve fotbale. Žabky v národních barvách Brazílie se brzy staly vyhledávanou letní obuví po celém světě, a tak se firma zaměřuje na jejich dlouhodobý vývoj. Letos tento ikonický model slaví 20 let a Havaianas na jeho počest uvádí na trh novou kolekci Brasil. První nejnovější model Havaianas Brasil Layers má stylový kovový odznáček s vlaječkou a podešev tvořenou třemi vrstvenými bloky, které odkazují na brazilské národní barvy. Druhý model Havaianas Slim Brasil Logo je svěží dámskou variantou ikonických žabek s vlajkou na popruhu.

Oslava léta v podání Havaianas novými modely Brasil nekončí. Značka si ke spolupráci přizvala kolumbijského zpěváka Malumu a mladou umělkyni Lellêzinhu z Brazílie, kteří se stali hlavními tvářemi nové celosvětové letní kampaně, ke které složili i píseň s výstižným názvem Let’s summer. Nová kolekce Havaianas Brasil je k dostání v prodejnách Baťa, Extreme Distribution a online na Bibloo.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.