Hip Hop Magazín

Párty Rozhovory

Fotoreport: La Coka Nostra rozpoutala na stagi v Rock Café peklo + interview se Slaine(m)

2.9.2019

Fotoreport: La Coka Nostra rozpoutala na stagi v Rock Café peklo + interview se Slaine(m)

30. srpna se v Rock Café odehrál koncert značky, které můžete věřit, La Coka Nostra.

Žolíková kapela na pódium nastoupila v sestavě Ill Bill, Slaine, Danny Boy a DJ Eclipse. Člověk šel na jednu akci, ale jako by koncertů v ten večer zažil vícero, protože lidé, kteří byli na pódiu, patří do několika významných kapel. Ill Bill je kromě La Coka Nostra známý z kapel Heavy Metal Kings a Non Phixion, kde je i DJ Eclipse. Slaine má za sebou také soundtrack k filmu Benna Afflecka s kapelou Special Teamz. Danny Boy patřil do House of Pain. La Coka Nostru zformovali v roce 2009 ještě s Everlast(em) (který byl také členem seskupení Soul Assassins, souvisejícího se Cypress Hill) a s DJ Lethal(em) (člen House of Pain, Limp Bizkit, La Coka Nostra a Soul Assassins). 

Legendy se vrátily do Rock Café, aby završily léto. Řvoucí publikum přijímalo každou jejich pecku jako svátost. Členové kapely působili šťastně a fanouškům v prvních řadách podávali ruce, Danny Boy mezi lidi hodil tričko. Po energickém koncertě se nám podařilo položit pár otázek Slaine(ovi):

Co říkáte na publikum a atmosféru dnešního koncertu:

Lidé tady v Rock Café byli úžasní, skvělá energie! Užili jsme si to společně s fanoušky a všechny real fans zveme taky na koncert Ill Billa s kapelou Non-Phixion (9. září v Lucerna Music Baru- poznámka redakce).

Vystupujete už dlouho, můžete nějak srovnat dnešní fanoušky a publikum na koncertech kdysi před lety?

Jasně, na jednu stranu si moc vážíme těch skalních fanoušků, kteří chodí na všechny naše koncerty dlouhé roky, ale stále častěji rádi vidíme v publiku mladé lidi, kteří někdy vypadají, že ještě ani nebyli narozeni, v době kdy jsme s hiphopem začínali.Včera v noci (na koncertě v Budapešti – poznámka redakce) jsem viděl na naší show v přední řadě otce se synkem… takže… řekl bych, že je to jeden z důvodů, proč se věnuju hudbě, fakt, že je nadčasová a že se láska k ní může předávat z generace na generaci.

Co Slaine doma poslouchá, máš třeba někoho oblíbeného z nejmladší rapové generace ?

Z nejmladší generace nemám žádného konkrétního oblíbence. Já stále poslouchám spoustu old school věcí. Nebo si pustím něco nového od lidí, které znám osobně, s kterými jsem tvořil.
Abych někoho jmenoval, tak třeba nedávno jsem si pouštěl alba rapera Winnie Paz a dalších. Prostě, jak už jsem říkal, ti lidé, s kterými jsem pracoval, to jsou ti, které poslouchám. Já jsem jejich nějvětší fanoušek. Vyrostl jsem na House of Pain a Cypress Hill. Jsem opravdu skalní fanda všech těchto lidí, s nimiž jsem dělal, protože si fakt myslím, že právě oni jsou v hiphopu to nejlepší.

Kam myslíš, že rap či hiphop obecně směřuje?

Hiphop se rozšířil tak dalece, že v roce 2019 bych ho popsal jak několik různých žánrů uvnitř hiphopu, což za mne je v pohodě, každý má svoje pole kreativity, kde se muže vyjadřovat. Já osobně jsem ale měl vždycky nejradši tu čistou formu, old school beat, hard core shit.


    photo, video, writing FOLLOW ME instgr / 113kw I ytb I twitter / 113kw CZECH OUT my movie about parties drugs and philosophy: rootsinego.cz    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.