Hip Hop Magazín

Hudba

Legendární Kool Keith slaví 60 a vydává nové album Mr. Controller

7.10.2023

Legendární Kool Keith slaví 60 a vydává nové album Mr. Controller

Navzdory věku potvrzuje Kool Keith extrémní energii a produktivitu a vydává už druhé album v jednom roce, navíc právě dnes slaví významné životní jubileum.

Začínal ještě v hlubokých osmdesátkách v New Yorku jako součást rapové formace z Bronxu Ultramagnetic MCs a je tedy přímým účastníkem zrodu Hip Hopu v největším americkém městě.

Na svou sólovou kariéru však výrazně upozornil až v roce 1996, kdy vydal kultovní desku Dr. Octagonecologyst a od tohoto momentu rozjel na plno svou pornocore mašinu plnou dirty rapu a vydal během 27 let neuvěřitelných 22 desek z čehož bylo 18 plnohodnotných studiových alb.

Legenda z New Yorku, kterou známe krom pseudonymu Kool Keith také jako Dr. Doooma, Black Elvise a mnoho dalších nicků, slaví právě dnes 60. narozeniny a právě ke svým narozeninám si nadělil v tomto roce už druhou desku.

Ta první vyšla už v červnu a jednalo se o druhé pokračování jeho nejúspěšnějšího alba Black Elvis/Lost Space z roku 1999. Ta druhá, která vyšla vpředvečer Keithových narozenin nese název Mr. Controller. Tak vše nej a večer na baru jednoho na Keitha ať žije.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.