Hip Hop Magazín

Móda

Levi’s® vyhlíží jaro a léto s novou kolekcí inspirovanou vintage módou a nekonvenčním školním prostředím

14.1.2023

Levi’s® vyhlíží jaro a léto s novou kolekcí inspirovanou vintage módou a nekonvenčním školním prostředím

Kolekci pro Jaro/Léto 2023 pojal Levi’s® jako inspirující cestu za vlastním unikátním stylem skrz autentické hledání, které se nebojí porušit pár zažitých stylistických pravidel. A především brát nečekaná překvapení jako výzvu k objevování. Tenhle přístup je Levi’s® vlastní odjakživa, pro novou sezónu Jaro/Léto 2023 si pro nás ale připravil zase něco navíc.

Hlavním motivem celé kolekce jsou školní a univerzitní lavice a jejich tak trochu neotřelý styl, který čerpá z temných a náladových goth prvků, ale také z promyšlených vintage nápadů, které si dokáží dotáhnout do dokonalosti především zapálení mladí lidé. V neposlední řadě Levi’s® oživuje i kalifornský univerzitní styl. Vše je okořeněné kouzlem 80. let, akademickým prostředím 70. let a uvolněností devadesátek, kterou sem tam prozáří potisky typické pro nultá léta. K oživení střihů ikonických 501® sáhl Levi’s® až do archivů z 19. a počátku 20. století. Siluety jsou pro tuto sezónu velmi pohodové, uvolněné a lichotí jim vrstvení a struktury. Vše je navrženo tak, aby vyvolalo co nejvíce emocí.

Dámská kolekce
Pro dámskou kolekci na Jaro/Léto 2023 si Levi’s® zvolil smíchat upravený styl, tzv. preppy, s estetikou amerických univerzit a s vintage prvky. Osobitý a svérázní styl, který se nebojí balancovat trochu na hraně. Co se kalhot, sukní a šortek týče, objevíme mnoho nových střihů, jakými jsou například Middy Straight, inspirované 501® džíny, nebo Baggy Boot, džíny s pytlovitým, ale současně skvěle sednoucím střihem.

V neposlední řadě bychom rádi vypíchli denimovou novinku, která nese výmluvný název Noughties Boot. Jméno naznačuje, že bokový střih těchto džínů bude opravdu nízký a provokující. Spolu s XS Skirt čerpají z nultých let a drží ve hře nízké bokové kalhoty a sukně, které je pro novou sezónu zapotřebí brát zcela vážně. V kolekci najdete i nové barevné verze milovaných Mom Shorts a Mom Jeans.

Mezi vršky vystupuje z řady nová Nola košile, volnější a v celé délce propínací kousek, který je z tkané bavlny. Za povšimnutí stojí i řada měkkých kostkovaných flanelek. Kolekce je plná nabíraných rukávů a detailů s kanýry. Blůzy, topy a košile vybízí k hravému stylingu a můžete v nich měnit styling od boho stylu k více uhlazenému.

Inspirace k celé kolekci odráží i barevnost, která má pro tuto sezónu teplé tóny v oranžové, červené a zlaté ruku v ruce se zemitou zelenou a hnědou. Vše doplňuje nesmrtelná bílá a šedá, spolu s hravými odstíny broskvové a modré. Ocitnete se zpátky v 80. a 90. letech s pocitem, že procházíte po chodbách kalifornské univerzity ve své oblíbené romantické komedii.

Pánská kolekce
Levi’s® pánská kolekce pro novou sezónu smíchala klasiku s rebelujícím stylem, který dráždí tzv. DIY estetikou, zakládající si na osobitém stylu a nectící žádná pravidla. Objevíte v ní řadu ragbyových a polo košil z různých látek včetně svetrů na zapínání i s klasickým „věčkovým“ výstřihem. Tvídový kabát Club Coat se bude skvěle párovat se Stay Loose chino kalhotami z vlny a obyčejnou klasikou v podobě teplákové mikiny. Klasický styl s osobitým kouzlem.

Nejnovějším denimovým přírůstkem je 568 Stay Loose Flare s uvolněným střihem, který si po svém převzal tradiční verzi slim fit boot cut, a 567 Stay Loose. Navíc se tuto sezónu dočkáme nové řady inspirované vintage úpravou denimu, například u 501® ’93, 501® Original, 501® Short, 512, 551z a Stay Loose. Každý model je vytvořen tak, aby se stal okamžitě favoritem celého šatníku s kouzlem roky nošených a milovaných džínů jakoby koupených z oblíbeného second handu. Stvořeny k lásce na několik generací.

Kromě denimových novinek najdete v kolekci i stálice v podobě XX Chino a Stay Loose kalhot, tak i nové Trail Cargo tepláky z měkké tkaniny. Z podobně jemné látky jsou i Authentic Fit XX Chino Short, které mají hranatější střih a kratší délku, než na kterou jsme byli v minulých sezónách zvyklí.

Kolekce triček a bund pak míchá všechny možné detaily od 70. let do roku 2000 včetně secondhandové estetiky s odvážným vysokoškolským stylem západního amerického pobřeží. Pletené vesty, vlněné bundy s koženými rukávy a flanelové košile. To vše symbolizuje svobodného ducha nové kolekce. Na druhou stranu je Easty Western košile z denimu klasikou, ačkoliv i ona má drobné inovace jako například chybějící zadní šev typický pro kovbojské košile. Nesmíme zapomenout ani na řadu vintage triček ze sepraných látek a pohodlné kousky jakými jsou Sherpa džísky.

501®
Tato sezóna oficiálně přivítá milník v historii značky Levi’s®, který má velký význam i pro její budoucnost. Výročí 150. let ikony a největší stálice všech šatníků po celém světě a nejslavnějších džínů, které svět kdy poznal – 501®. Při příležitosti této oslavy se Levi’s® rozhodl znovu představit klasické střihy z minulosti jakými jsou 1954 501® pro muže a 1981 501® pro ženy včetně nových reinterpretací klasických 501® Original, 501® ’93, 501® ’90s a 501® Crop. Nový střih pánských 1954 501® se inspiroval přímo u původního modelu a chlubí se vyšším pasem a trochu štíhlejšími a lehce zužujícími nohavicemi oproti klasickým 501® Original a 501® ’93.

Dámské 501®‘ 81 vychází z prvních 501® určených pro ženy, které spatřily světlo světa právě v roce 1981. Mají podobný střih jako Mom Jean, pro které je typický vysoký pas a lehce zužující se nohavice. Oboje džíny 501®, tedy ’54 i ’81, se dočkají nových úprav denimu, které barevně čerpají z Levi’s® historie. Všechny modely objevíte nově v tzv. selveged denim úpravě, která čerpá v archivu až z 19. století, konkrétně se vrací k 1890 „Calico“ 501® a pokračuje k 1978 „Ricky“ 501® a 1983 501® verzím.

Novinkou je také řada upravených 501® s nášivkami a sešitými kusy barevných látek evokující populární patchwork. Na vrch získaly velmi populární 501® šortky pro ženy i muže řadu zpestření, které jim dodávají vintage kouzlo. Na oslavu 150. výročí se fanoušci Levi’s® dočkají i mnoho speciálních drobností a suvenýrů na oslavu nesmrtelných 501®.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.