Hip Hop Magazín

Rozhovory

Majk Spirit natáčel klip v Praze, bude nové album H16 ?

25.2.2020

Majk Spirit natáčel klip v Praze, bude nové album H16 ?

Novinky v životě Majka Spirita

Před pár dny se v Praze mihnul Majk Spirit spolu se svou snoubenkou jménem Maria, známá jako Masha – modelka původem z Ukrajiny. Masha pracuje pro dubajskou modelingovou agenturu a má mnoho zakázek. Po ročním vztahu se Majk Spirit s Mashou zasnoubil a doprovází jí na jejích pracovních cestách. Teď zas na oplátku doprovodila ona jeho do Prahy, kde natáčel klip.


Krom zasnoubení se toho však v jeho životě děje mnoho. HipHopStage zajímá hlavně hudba, a tak nám Majk Spirit exkluzivně odpověděl na několik otázek:
113kw: Tvoje poslední album NIE SOM TU NÁHODOU – vyšlo v prosinci 2018. Pracuješ teď na dalším albu? Proslíchá se, že jsi zde v Praze kvůli natáčení klipu, prozradíš nám více? Jaký máš vztah k Praze?
Majk Spirit : Prahu mám moc rád, jednu dobu jsem tady žil, v roce 2014 době natáčení The Voice Česko Slovensko. Chystám nový solový singl a ano, točíme k němu klip tady v Praze. Vyjde v březnu. V minulém roce jsem si dal trošku volno a věnoval jsem se svojí přítelkyni- teď už snoubence. Hodně jsem cestoval a dal jsem si pauzu od studiové práce. I když jsem udělal asi čtyři spolupráce pro projekty jiných interpretů, tohle je po dlouhé době můj sólový singl.
Mám z toho radost, protože to má jinou energii, kterou bych rád v tomto roce více rozvinul postupně i na dalších projektech. Tento rok bych chtěl hlavně vydat album s H16, a mám v mysli ještě další projekty, ale to vše ukáže čas. V tuto chvíli mě hodně baví trávit čas ve studiu, pracovat – tvořit skladby a ještě úplně nevím, co z nich bude. Zatím tvořím a čekám na nějaký impuls, kdy co přesně vydat. Ale mojí prioritou pro rok 2020 je nové album s H16. Je to letos 16 let od našeho prvního projektu, v roce 2004 jsme měli první singl s H16 Jednašestka Ftvojom Klube .


113kw: Po autorizované biografii je kniha zvaná Spiritovky tvou další publikací. V popisu uvádíte, že je to poezie ulice, která spolu s hudbou šíří dobré vibrace. Také slibujete, že v knize prozradíš něco ze zákulisí své dílny a duše. Prozraď nám jak tato kniha vznikla, proč jsi ji vydal a jestli plánuješ další knihu?
Majk Spirit: Je to tedy moje druhá kniha a vznikla stejně jako ta první. Nápad mojí maminky, která je ambiciózní spisovatelka, a já jí pomáhám tento sen realizovat tím, že vlastně napsala první knihu o mě. První kniha je o tom, jak jsem vyrůstal a jak jsem se stal Majkem Spiritem. Druhá kniha Spiritovky je o mojí tvorbě, o mých textech, o třech sólových albech a o tom, co stojí za těmi texty a co mě inspirovalo k jednotlivým tématům. I pro fanoušky, kteří znají moje texty odpředu i odzadu, se tam najde mnoho nových informací, protože ty texty mají více rozměrů.
Moje máma si všimla, že mnohokrát na internetu jsou fanoušky moje texty uváděny špatně, nebo jsou některé citáty vytrženy z kontextu a tak chtěla dát vše do kupy správně a dovysvětlit některá témata. Chceme, aby lidé lépe porozuměli tomu co dělám a proč právě takové věci řeším ve svých textech. Takže za tuhle knížku může moje máma a já sám určitě někdy svou první knihu napíšu, ale zatím jsem byl jen spoluautor knihy Spiritovky.


113kw: Vedle Snoop Dogga, Eminema, 50 Centa nebo Shakiry máš i ty od prosince svou sadu nálepek pro aplikaci Viber a komunitu pro sdílení exkluzivních informací o tobě „Majk Spirit – Hip Hop Positive“, s 12 samolepkami. Prozraď nám jak tento nápad vznikl a kdo je autorem grafiky „stickers“? Co sdílíte do komunity, jak se do ní může člověk přihlásit? A jestlipak používáš nálepky i ty sám ve svých osobních konverzacích?
Majk Spirit: Používám je, ano! Tohle partnerství s Viberem vzniklo koncem minulého roku. Jsem rád, že můžu být první československý interpret, který má tyto „stickers„. Myslím, že Snoop Dogg, Eminem a 50 Cent jsou dobrá parta a jsem rád, že jsem se začlenil mezi ně. Viber komunita „Majk Spirit – Hip Hop Positive“ už má asi 20 tisíc členů, občas tam odpovídám lidem na otázky, nebo jim tam sdílím, co právě dělám. Děláme tam ankety, nebo sdílíme exkluzivní fotky z toho, co se kolem mě děje, takže je super, že mám ten kontakt s fanoušky a lidmi, kteří mě podporují a sledují. Mám radost, že během pár měsíců ta komunita narostla do takového počtu, a baví mne v tom pokračovat. Podle mne jsou Viber komunity pro interprety dobrým způsobem jak informace v reálném čase sdílet se svými fanoušky. Pomocí anket mohou lidé pokládat otázky a chatovat se mnou napřímo.
Do Viber komunity „Majk Spirit – Hip Hop Positive“ se člověk přihlásí snadno tak, že si stáhne aplikaci Viber, tam si najde mojí komunitu ve vyhledávání, a když je vyhlášen Question time, tak pošle otázky. Autorem grafiky obrázků – sticker – které si človek může stáhnout a používat ve svých konverzacích, je grafik Ondřej Liška. Spolupracoval jsem s ním tak, že jsem vymyslel obsah, a Ondřej to ztvárnil. Měli to být slova, či fráze, které jsou často používané ve Viber komunikaci, takže jsem vymyslel třeba „Cenim“, nebo „Tomu ver bro“. Jsou to univerzální „česko-slovenské“ hlášky. Zpracování od Ondřeje Lišky se mi líbí, lidé to používají, takže jsme rádi. Vibujeme na Viberu 🙂
Díky za rozhovor!
Pozn.: Odkaz na Majk Spirit Community, odkaz na Majk Spirit Stickers .


    photo, video, writing FOLLOW ME instgr / 113kw I ytb I twitter / 113kw CZECH OUT my movie about parties drugs and philosophy: rootsinego.cz    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.