Hip Hop Magazín

Hudba

Marpo & TroubleGang unikátně propojili rap, metal a elektroniku. Mrkni na nový singl Generace velkejch snů

6.9.2019

Marpo & TroubleGang unikátně propojili rap, metal a elektroniku. Mrkni na nový singl Generace velkejch snů

Po velkém úspěchu loňské desky Dead Man Walking, se kterou vyprodali pražskou O2 arenu, dokončují Marpo & TroubleGang své druhé společné album. Bude se jmenovat symbolicky DVA a vyjde koncem listopadu 2019 u vydavatelství Universal Music. Po květnové songu Nejlepší se druhou ochutnávkou stal energický singl Generace velkejch snů, který předznamenává, jaký osobitý mix žánrů na posluchače čeká.


„Jsme generace velkejch snů, kdy jsme si museli ty věci sami vydřít, jsme generace hladovejch psů, kdy v první řadě prachy nebyly pro nás to hlavní,“ zdůrazňuje Marpo hned v úvodu nového songu, kudy vedla cesta k vyprodaným sálům. Interpret, kterého na sociálních sítích sledují statisíce fanoušků, má opět hlavní autorský podíl na hudbě i textech z chystané nahrávky.

Singl naznačuje, v jakém duchu se právě dokončované album ponese – po kladném přijetí předchozího Dead Man Walking, na kterém Marpo & Troublegang překvapili křížením několika žánrů, se znovu rozhodli experimentovat. Tentokrát budou vedle rapu hrát primárně vlivy rockové hudby, včetně metalu, a tvrdá elektronika.

Produkci má opět na svědomí Marcus Tran a také Clint Murphy, který pracoval například se zpěvačkou Fergie z Black Eyed Peas. Autorskými nápady přispěli i rapper IronKap, Jan Wohnout, Richard Scheufler junior nebo zpěvačka Lenny. Bicí se natáčí v anglickém Modern World Studios v Tetbury, další nahrávání probíhá ve studiu Modern Babylon v Teplicích.

„Myslím, že tohle je zatím ten nejlepší počin, co jsme kdy vytvořili. Ze začátku jsme se v kapele hodně dohadovali, jak by deska měla znít. Ale s Marcusem Tranem jsme měli docela jasnou vizi. Spojit rap, elektroniku a tvrdou muziku. A myslím, že se nám to ku*va povedlo,“ říká svérázný umělec.

Videoklip k songu Generace velkejch snů, který tě strhne svou výbušností, vznikal během festivalové šňůry. Také na letních open airech rozvášnili Marpo & TroubleGang svůj pověstný fanouškovský kotel nezřízeným přívalem energie. Snímek, který režíroval Tony Košař, ovšem dává nahlédnout i do zákulisí koncertů a zachycuje také společné cesty v dodávce.

Album DVA, které patří k nejočekávanějším novinkám podzimu, slibuje unikátní hudební přístup. Tvrdé rockové kytary, nekompromisní elektronické beaty i tradičně velmi otevřené texty mají ambice rezonovat napříč celou hudební scénou.

S novým albem kapela vyjíždí na turné s názvem DVA.

30.11. SUŠICE – KD SOKOLOVNA

2.12. ZLÍN – KONGRESOVÉ CENTRUM

7.12. PÍSEK – KD

14.12. KADAŇ  – KZ ORFEUM

20.12. SVITAVY – LIDOVÉ DIVADLO

21.12.  KARLOVY VARY – LIDOVÝ DŮM

22.12. PRAHA – LUCERNA MUSIC BAR

28.12. LIBEREC – HOME CREDIT ARÉNA

V rámci každého koncertu bude předkapelou vybraný DJ z daného regionu. Soutěž vyhlásí kapela na svých nových webových stránkách, které byly právě spuštěny. Předprodej koncertů bude zahájen během příštího týdne.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.