Hip Hop Magazín

Hudba Párty

Metronome Prague představuje další novinku! Tou je samostatná rapová scéna, která zpestří již tak nabitý program akce

25.3.2023

Metronome Prague představuje další novinku! Tou je samostatná rapová scéna, která zpestří již tak nabitý program akce

 

Metronome Prague obdaruje na šestém ročníku své návštěvníky bohatou rapovou scénou. Na ní se během posledního červnového víkendu blýsknou rappeři, jakými jsou J.I.D (USA), Kelvyn Colt (DE) či Frosti (PL). Vedle zahraničních hvězd nezaostávají zvučná domácí jména jako Supercroooo, PSH s živou kapelou, Pio Squad a zejména pak mladá krev v žilách českého rapu Sawsane, Gesto Booth, Annet X, Baby G a další. Rapová scéna tak doplní pestrý program Metronome festivalu, v němž září již avizovaní Jamiroquai, M83, Moderat, ZAZ, Tove Lo, Aurora, Editors, Biig Piig, White Lies a podobně. Vstupenky z aktuální výhodnější edice na Metronome Prague rychle docházejí, pořadatelé doporučují s koupí neváhat. VIP vstupenky jsou již vyprodané, standardní je stále možné koupit.

 

 

Metronome Prague letos nadělil hiphopové kultuře vlastní scénu, na níž milovníci rapu, grimu i trapu “zapaří” každý den do ranních hodin od čtvrtka 22. do soboty 24. června. Poprvé v historii Metronome vystoupí rapová hvězda, americký J.I.D, na hlavním pódiu.

„Jsem rád, že se Metronome v letošním ročníku naplno otevírá rapu a přibyla tahle skvělá stage, která nabídne to nejlepší z rapového světa u nás i v zahraničí. Na pódiu se představí americký rapper J.I.D nebo sympaťák Kelvyn Colt ze sousedního Německa. Z tuzemských kultovních matadorů vystoupí například Supercrooo a určitě si nenechte ujit i koncert PSH s live bandem. Chceme také dát prostor zejména svěžímu mladému rapu, podle mě skvělou show předvede třeba Sawsane, která je výraznou osobností – choreografkou české taneční scény,“ říká ostřílený dramaturg rapové scény, zvukový inženýr, producent a také Dj Risto Sokolovski, který stojí například za přelomovým albem Toxic Funk od Supercrooo a je známý svou dlouhodobou spoluprací s rapperem a umělcem Jamesem Colem.

 

 

Americká rapová hvězda J.I.D z hip hop-soulové formace Spillage Village má na svém kontě od začátku kariéry v roce 2010 tři alba a za desky, na níž se podílel, tři nominace na Cenu Grammy. Pro jeho rapovou flow si ho ke spolupráci vybrali Imagine Dragons (skladba Enemy), Doja Cat (Options) či Mac Miller s basistou Thundercatem, s nimiž měl jet turné, které však bylo kvůli Millerově úmrtí zrušeno.

Za J.I.D. daleko nezůstává další jméno na hiphopové scéně Metronome, německo-nigerijský rappper a model Kelvyn Colt, který ve své hudbě mísí přísný rap s trapovým zvukem i soulovým nádechem a výjimkou nejsou ani tanečnější polohy.

 

 

Dalekou cestu mít nebude polský Frosti, který bude diktovat v rapovém a trapovém rytmu zejména mladšímu publiku. Však jeho skladby mají na kanálu Youtube přes milion zhlédnutí.

Stranou na Metronome Prague nezůstane domácí hiphopová scéna. Ta hostí kultovní jména jako Supercrooo, PSH s živou kapelou a jihlavské veterány rapu Pio Squad, kteří nabídnou nový zvuk a skladby z nové desky Torzo. Vedle matadorů ale Metronome dává prostor zejména mladé scéně, proto se na rapové stagei objeví nabušená sestava v čele s dámami Sawsane, Annet X a Baby G, podpořenými Gesto Boothem a Dj´s LU2 Vinyl Flexerem, Dj Doemixxxem, Dj Double J a Dj Noirem.

 

 

„Zvu vás všechny na Metronome festival, kde mimo jiných bomb můžete vidět, slyšet a zažít i mě. Pokud tě baví rap bez servítek spojený s tancem, tak se máš na co těšit, protože já se jen neprocházím osamoceně po pódiu, se mnou vystoupí i moji tanečnici Humman a Nack’o’flex . Roztočíme to moc !“ láká respektovaná choreografka Zuzana Al Haboubi, která rapuje pod jménem Sawsane. Dramaturgický tým Metronome Prague upozorňuje, že program rapové scény doplní ještě další jména. Bude se na co těšit.

Vstupenky na Metronome Prague jsou nyní k dostání od 3 190 korun za tři dny pro dospělého. Jednodenní vstupenka pak vyjde na 2 290 korun. Vstupné pro děti do 12 let je 190 korun za tři dny, mládež 12 až 21 let zaplatí za tři dny 1 890 Kč. Zvýhodněné vstupné pak mají také zdravotně hendikepovaní. Příznivci rapové scény si mohou zakoupit jednodenní či třídenní permanentky na všechny koncerty. VIP vstupenky jsou již vyprodané.

 

 

Díky spolupráci s agenturou Weco-Trave je také možné koupit výhodnější balíčky vstupenek s ubytováním, jež zahrnují ubytování v kvalitních hotelích v centru Prahy. Pořadatelé vybízejí s koupí vstupenek neotálet.

„Počítáme ještě se dvěma cenovými skoky. V druhé polovině března a pak v květnu. Náklady vzrostly až o třicet procent, tak ani nemáme jinou možnost,“ vysvětluje promotér festivalu David Gaydečka. Více o vstupném a kompletní znění programu najdete na webu www.metronome.cz, kde jsou postupně zveřejňované také aktuality. Ty se dozvíte rovněž ze sociálních sítí Instagram, Twitter a Facebook.

 


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.