Hip Hop Magazín

Hudba

Na minutku? Nové album pražského rappera ukazuje, že se stále dá dělat hip-hop s obsahem.

20.2.2022

Na minutku? Nové album pražského rappera ukazuje, že se stále dá dělat hip-hop s obsahem.

Pražský MC Shizzle vydal své debutové sólové album. Mimo jiné se představuje vedle Filipa Konvalinky z legendárních Pio Squad.

Album Na Minutku o devíti skladbách dnes na všechny streamovací platformy vyhodil vysočanský rodák Shizzle, kterého snad našim stálým čtenářům netřeba představovat. Skladby jako PastitýdaPár Řádků, nebo Ve Správnej Čas Na Správnym Místě už dostalo vlastní vizuální kabát v minulosti, kdy je zmiňovaný rapper vydal postupně jako singly, a nejen těmi si získal naši pozornost pro své ohlašované album.

S chutí jsem se zakousl do alba hned s úvodní skladbou Den D, kde basa s kopákem dostávají novou definici. Už když slyšíte vtipné intro s autentickým hlasem Snoop Dogga, víte, že to bude stát za to. Shizzle v intru proplouvá skrz stále se měnící dynamiku, jako by se nechumelilo. A třese se zem.

Mimo již zmiňované skladby z alba výrazně vyčnívá track nesoucí název Medvět. Podporu si zde totiž autor nemohl vybrat už snad lepší, neboť na featu není nikdo jiný, než jihlavská hvězda rapu, Strejda Filí, aka Efko, aka Filip Konvalinka z proslulých Pio Squad. Ten po svém sólovém albu Buldok znovu dokazuje, že mu rap není ani po letech cizí a obohacuje album Na Minutku o další skvělou sloku.

V třiceti minutách a jedné vteřině tohoto alba by člověk těžko hledal slabý moment. Tam, kde jsou skladby méně chytlavé, je celkový dojem dohnaný kvalitní lyrikou, které se nám bohužel v dnešních dnech tolik na české scéně nedostává. A proto si v redakci Hip Hop Stage určitě nenecháme ujít plánovaný křest v pražském Cross Clubu už tento čtvrtek 24.2.2022. Záda tam bude rapperovi krýt jeho osobní DJ Filip Karlík z pražského nahrávacího studia A2Z Studio, který je zároveň zodpovědný za produkci valné většiny instrumentálních beatů alba a celý jeho mixing i mastering. Dál se na akci představí Jay Austin, Eljel, DJ Abster a Malej Péťa, který zas pokřtí své EP Dobrou Noc. Více info o akci se dozvíte na Facebookové události: https://fb.me/e/1U3uIA0Vy

Tak se tam vidíme!


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.