Hip Hop Magazín

Hudba

Česká rapperka DJ Nadja opět boduje. Sluší jí to s „Brejlema“ ?

17.11.2023

Česká rapperka DJ Nadja opět boduje. Sluší jí to s „Brejlema“ ?

Rapperka a performancerka Naďa Hůlková, alias DJ Nadja, už je pro kdekoho známé jméno. Nyní přichází s dalším humorem nabitým klipem k nové skladbě ‚Brejle‘.

Hudebně se skladba příliš neliší od toho, na co jsme od Nadji již zvyklí. Dočkáme se opět vtipných slovních hříček a obratů, tentokrát na zdánlivě nudné téma dioptrických brýlí. A právě v tom je kouzlo jejích textů. V každém verši na nás čeká další vtip.

„Bez brejlí vidím velký kulový, mám oční vadu. Teda nevím jestli já nebo ostatní, protože když koukám na pěknýho chlapa, většinou dělá že mě nevidí.“ – DJ Nadja

Čím však překvapuje, je provedení videoklipu. Natočila ho celý se svým týmem před green screenem, a za použití compositingu byl zpracován v softwaru Kaiber AI. Jak si s klipem umělá inteligence poradila se můžete podívat a posoudit sami!

Zvláště se nám pak líbí zapojení smyčcového doprovodu v podání HeléN RockHousle. Ten byl, stejně jako celá skladba, nahrán v A2Z Studio a ‚Brejle‘ byly posledním společným projektem DJ Nadji s Filipem Karlíkem, talentovaným zvukovým mistrem tohoto studia, který nás v září tohoto roku předčasně opustil. Na konci videa si tak, vedle jmen zúčastěných tvůrců, můžete přečíst stručné věnování tomuto nadějnému sound-engineerovi.

Celkově můžeme tento počin hodnotit opět pouze pozitivně. DJ Nadja znovu dokazuje, že rap není již jen čistě mužskou výsadou.


    Written by:    Leave a comment

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.