Nas a DJ Premier: Exkluzivní rozhovor o návratu, očekávaném několik dekád
Prezident boom bapových beatů DJ Premier a jeden z králů NY rapu Nas, dokázali po nekonečném čekání překvapit fans společným albem Light Years. Očekávání většiny byla přehnaná a často směřovaná na jejich minulou práci jako jsou hity Nas is Like nebo klasika NY State of Mind a asi i proto tolik rozruchu ve všech směrech.
Dalo se čekat, že dva obři jako je Preemo a Nas nemůžou přijít s ničím očekávatelným a následovat zaběhlou formuli. Oni sami jako tvůrci a uměci mají potřebu se vyvíjet a měnit s dobou. Boom bap je součást DJe Premiera a jeho zvuk tak ikonický, že jej nelze nehradit, jeho esence se dá ovšem upgradovat do dnešní doby, což je právě slyšet na nejnovějším albu Light Years.
Nas, je lyricky tam kde chce být, tudíž záleží především na výběru témat a atmosféry. V tomto článku nejde o rozbor alba, ale o představení exkluzivního rozhovoru, který leccos osvětluje a možná pomáhá udělat těm, kteří jsou v rozpacích ohledně tohoto počinu, v některých věcech jasno. Obzvlášť zajímavé jsou pasáže rozebírající jednotlivé tracky nebo jejich vznik.
Rozhovor má na svědomí Joe Budden a dostane se v něm hned na několik témat. Mezi nejdůležitější patří právě album Light Years, ale i EP nebo album s AZm a projekt Legend Has It od Mass Appeal.
A co si o této spolupráci a novém albu myslíš ty?



